Ostali sportovi

Danilo Vujičić popravio rekord Crne Gore u dvorani za pionire

by Ilija Kovačević / foto privatna arhiva | 17:01:2018 | 13:47:53

U Beogradu je proteklog vikenda održano Otvoreno prvenstvo Beograda za juniore u dvorani na kome je nastupilo preko 500 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore i Srbije. Crnu Goru su predstavljali atletičari AK “Mornar” iz Bara i AK “Rudar” iz Pljevalja.

Atletičar AK “Mornar” iz Bara Danilo Vujičić popravio je rekord Crne Gore za pionire u dvorani na 400 m sa rezultatom 57,40 sekundi. Dosadašnji rezultat bio je u njegovom vlasništvu i iznosio je 1:02,78 koji je postavio 28.januara 2017.godine takođe u Beogradu.
Pored Vujičića zapažen rezultat ostvario je atletičar “Rudara” iz Pljevalja Jovica Božović koji je u troskoku osvojio drugo mjesto sa rezultatom 13,56 metara.

Od ostalih atletičara “Mornara” pod vođstvom trenera Bojane Đurković su nastupili: Kristian Subotić na 60 m koji je ušao kao drugi u finale, ali je zbog virusa bio spriječen da nastupi u velikom finalu, Todor Nišavić u bacanju kugle osvojio je drugo mjesto sa rezultatom 11,70 metara i u skoku u vis – osvojio je šesto mjesto sa rezultatom 160 cm, Anastasija Pervova na 60 m prepone osvojila je peto mjesto sa rezultatom 10,49 sekundi i na 200m  osvojila je dvanaesto mjesto sa rezultatom 28,85 sekundi, Ognjen Barać na 60 m prepone osvojio je četvrto mjesto sa rezultatom 8,92 sekunde i na 400 m osvojio je drugo mjesto sa rezultatom 53,97 sekundi, Aleksandra Matković u skoku u dalj osvojila je treće mjesto sa rezultatom 4,96 metara, dok je Danijel Maljević u skoku u dalj osvojio četvrto mjesto sa rezultatom 6,00 metara.