Ostali sportovi

Đurović i Koprivica iz Mornara uspješni na Trofeju Podgorice

izvor; ASCG & MINA | 18:12:2017 | 19:04:49


Atletičar Podgoričkog maratona, Miloš Dragović pobjednik je tradicionalne atletske trke Trofej Podgorice - memorijal Veliša Mugoša.

U konkurenciji atletičarki 12. put najbolja je bila Slađana Perunović iz AK Nikšić.

Dragović je u uzbudljivom finišu trke na 5.000 metara, u posljednjih 50 metara, slavio ispred člana barskog Mornara, Dragoljuba Koprivice koji je deset puta slavio na Trci oslobođenja.

Atletičar pljevaljskog Rudara, Goran Petrić završio je na trećem mjestu.

Perunović je u trci seniorki na četiri hiljade metara trijumfovala ispred Vesne Pavlićević iz Podgoričkog maratona, dok je treća bila Anastasija Magdelinić iz bjelopoljskog Jedinstva.

Najbrži junior na hiljadu i po metara bio je Vlado Đurović iz Mornara, dok je u trci juniorki na hiljadu metara pobijedila Amina Suljević iz Jedinstva.

U konkurenciji pionira najbrži na 800 metara bio je Marko Perišić (Lovćen), dok je u konkurenciji pionirki na 700 metara pobijedila Mara Jablan iz tivatskog Arsenala.

U trci na učenika osnovnih škola pobijedili su Anes Muratović (Oktoih) i Ivana Vujadinović (Oktoih), dok su kod srednjoškolaca trijumfovali

Nikola Caušević (SSŠ Marko Radević) i Lana Ivković (SSŠ Marko Radević).

U trci veterana od 40 do 50 godina pobijedio je Veselin Petrušić (Nikšić), Slavoljub Miladinović (Podgorica) bio je najbrži od 50 do 60, dok je

Mirko Knežević (Podgorica) slavio u konkurenciji takmičara preko 60 godina.

Najbrži rekreativci bili Miloš Cvijetić (Nikšić) i Milka Doderović (Podgorica).

U konkurenciji vojnika i policajaca pobijedili su Balša Ivanović (Danilovgrad) i Filip Roganović (Zatvorska policija), dok je kod studenata najbrži bio Vukajlo Delić (Pravni fakultet).

U ukupnom plasmanu, u konkurenciji osnovnih škola najbolja je bila Oktoih, dok je u konkurenciji srednjoškolaca, najbolja je bila Marko Radević.
 
Tradicionalna manifestacija, koja je održana 59. put u čast oslobođenja Podgorice, okupila je oko 500 takmičara i učenika osnovnih i srednjih škola.

Učesnici su trčali ulicom Slobode sa startom i ciljem na Trgu nezavisnosti.

Plasman po kategorijama;

700m  djevojčice - osnovne škole
1. Ivana Vujadinović – Oktoih
2. Nikolina Marković – Oktoih
3. Mia Šuković – Oktoih

700m  pionirke
1. Mare Jablan – Arsenal
2. Milena Perišić – Lovćen
3. Marija Perišić – Lovćen  
 
800m  dječaci - osnovne škole
1. Anes Muratović – Oktoih
2. Andrija Đukanović – Oktoih
3. Marko Parača – Sutjeska

800m pioniri
1. Marko Perišić – Lovćen
2. Jovan Miladinović – Podgorički maraton
3. Đorđe Žižić – Nikšić

1000m  djevojčice - srednje škole
1. Lana Ivković – SSŠ „Marko Radević“   
2. Milica Pešić – SSŠ „Sergije Stanić“
3. Aleksandra Obradović – SSŠ „Marko Radević“

1000m  juniorke
1. Amina Suljević – Jedinstvo
2. Milja Joksimović  – Jedinstvo
3. Marina Marković – Lovćen

1500m dječaci - srednje škole
1. Nikola Caušević– SSŠ „Marko Radević“
2. Mitar Zejak – SSŠ “Marko Radević“
3. Nikola Vujošević – SSŠ „Marko Radević“

1500m juniori
1. Vlado Đurović – Mornar
2. Vasilije Vučinić - Garač
3. Nikola Klimenko - Garač

Ukupan plasman  - osnovne škole
1. OŠ „Oktoih“ – Podgorica
2. OŠ „Sutjeska““ – Podgorica
3. OŠ „Milorad Musa Burzan“ – Podgorica

Najbolji profesor osnovne škole
Svetlana Kosić , OŠ „Oktoih“ Podgorica

Ukupan plasman  - srednje škole
1. SSŠ „ing Marko Radević“ – Podgorica
2. SSŠ „Sergije Stanić“ – Podgorica
3. SSŠ „Vaso Aligrudić“ – Podgorica

Najbolji profesor osnovne škole
Aleksandar Radulović , SSŠ „in. Marko Radević“ Podgorica

3000m - rekreativke
1. Milka Doderović – Podgorica

3000m - veterani preko 40-50 godina
1. Veselin Petrušić – Nikšić
2. Dušan Krcunović– Nikšić
3. Milan Radović – Podgorica

3000m - veterani preko 50-60 godina
1.Slavoljub Miladinović – Podgorica  
2. Zoran Miličić – Podgorica
3. Momčilo Pejović – Podgorica

000m - veterani preko 60 godina
1. Mirko Knežević – Podgorica
2. Lazar Sekulić – Berane
3. Milan Vujičić – Nikšić

4000m seniorke
1. Slađana Perunović – Nikšić
2. Vesna Pavlićević – Podgorički maraton
3. Anastasija Magdelinić – Jedinstvo

5000m seniori – memorijal “Veliša Mugoša”
1. Miloš Dragović  – Podgorički maraton  
2. Dragoljub Koprivica – Mornar
3. Goran Petrić – Rudar

5000m –  pripadnici vojske  
1. Balša Ivanović – Danilovgrad
2. Milorad Radojević – Danilovgrad
3. Veljko Vukotić – Danilovgrad 

5000m –  pripadnici policije
1. Filip Roganović – Zatvorska policija
2. Darko Šekularac – SAJ

5000m –  studenti
1. Vukajlo Delić – Pravni fakultet 

5000m –  rekreativci
1. Miloš Cvijetić – Nikšić  
2. Petar Tomić – Nikšić