Ostali sportovi

Koprivica drugi na memorijalu “Milivoje Stojanović”

| 09:12:2017 | 10:54:48


Povodom dana Opštine Danilovgrad, održana je tradicionalna ulična atletska trka “Oslobođenje Danilovgrada – trofej  Milivoje Stojanović”, pod pokroviteljstvmo Opštine Danilovgrad, a u tehničkoj organizaciji AK “Garač”, na kojoj je učestvovao veliki broj atletičara iz Bara.

Manifestaciju je otvorio predsjednik ASCG Milorad Vuletić koji je ispred ASCG uručio specijalno priznanje predsjedniku Opštine Danilovgrad Branislavu Đuranoviću za njegov izuzeatan doprinos u organizaciji atletske trke oslobođenja Danilovgrada i Danilovgradskog polumaratona.

Ovogodišnja manifestacija okupila je više  stotina učesnika sa područja Opštine Danilovgrad u konkurenciji osnovnih škola i gimnazije i takmičara iz skoro svih klubova Crne Gore.

U glavnoj trci seniora  na 5000 m nakon višegodišnjih pobjeda član AK Mornar Dragoljub Koprivica je doživio prvi poraz u Danilovgradu od crnogorskog šampiona u maratonu Miloša Dragovića člana ATK “Podgorički maraton”. Na trećoj poziciji kod seniora plasirao se Goran Petrić iz AK “Rudar iz Pljevalja”.

U trci seniorki na 4000 m pobijedila je bez prave konkurencije Slađana Perunović iz AK “Nikšić”. Na drugo mjesto plasirala se Vesna Pavićević iz ATK “Podgorički maraton” a treće mjesto je pripalo Lidiji Todorović iz AK “Nikšić”.

Rezultati prva tri takmičara:

400m djevojčice (VI I VII razred): 1.Milka Bobičić - OŠ “Vuko Jovović”, 2.Vladana Vujičić – OŠ “Milosav Koljenšić”, 3.Maša Radenović – OŠ “Vuko Jovović”;

600m dječaci (VI I VII razred): 1.Damjan Stijepović – OŠ “Vuko Jovović”, 2.Balša Radulović – OŠ “Njegoš”, 3.Uroš Paldrmić – OŠ “Njegoš”;

600m djevojčice (VIII I IX razred): 1.Sara Simonović – OŠ “Njegoš”, 2.Katarina Delić – OŠ “Njegoš”,3.Maja Pejović – OŠ “Njegoš”;

1000m dječaci (VIII I IX razred): 1.Petar Vujačić – OŠ “Milosav Koljenšić”, 2.Radomir Peković – OŠ “Vuko Jovović”, 3.Nemanja Raspopović – OŠ “Njegoš”;

800m djevojke (srednje škole) 1.Maja Vuković – Gimnazija Danilovgrad, 2.Ksenija Vukadinović – Gimnazija Danilovgrad, 3.Vinka Nenezić – Gimnazija Danilovgrad;

1000m muškarci (srednje škole): 1.Mirko Vučeljić - Gimnazija Danilovgrad, 2.Vasilije Vučinić - Gimnazija Danilovgrad, 3.Nikola Klimenko - Gimnazija Danilovgrad;

1000m juniorke: 1. Adelisa Badžović – AK “Mornar” Bar, 2.Andrijana Pavićević – Danilovgrad, 3.Kristina Gavrilović – Danilovgrad;

1500m juniori: 1. Aleksandar Miletić – AK “Nikšić” Nikšić, 2.Vlado Đurović – AK “Mornar” Bar, 3.Petar Borišić – Danilovgrad;