Ostali sportovi

Završene 9. Sportske igre “Mrkojevići 2017”

| 22:08:2017 | 14:29:02


Revijalnim suretom fudbalskih vetrana, finalnom utakmicom u malom fudbalu, dodijelom priznanja pokroviteljima, najuspješnijim takmičarima i ekipama na igrama, kao i koncertom "Ari benda", sinoć su okončane 9. Sportske igre u Mrkojevićima kod Bara.
 
''Ovogodišnje 9.Sportske igre u Mrkojevićima bile su jedinstvene i prepoznatljive kroz sportsku organizaciju koja je  u svom programu ove godine za primarni cilj imala promicanje zdravog života i prijateljstva među djecom i mladima.
Ove igre su pokazale da je sport jedinstven jer ne poznaje kulturne i društveno-gospodarske granice, i tako omogućile zabavu i zajedništvo među ljudima različitih dobi, porijekla i kulture,'' istakli su dugogodišnji koordinaotor ove tradicionalne manifestacije Elvir Bajramović i Anela Đurović.

 
Nagrade najuspješnim takmičarima na ovogodišnjim igrama uručili su istaknute ličnosti društvene i sportske zajednice iz Bara, diplomirani ekonomista Anela Đurović, mr Ćazim Alković, prof. Neđeljko Đurović, prof. Elvir Bajramović, Dino Šabović i Zoran Ćalović.

 
Generalni pokrovitelji ovogodišnje manifestacije bili su Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore i firma 'KALAMPER''.
 
Spisak pobijednika po sportovima i sportskim disciplinama:

 
Tenis, pojedinačno:
1. Emir Šabović
2. Asim Andrić
3. Belmin Šabović

Tenis, parovi:
1. Asim Andrić & Kenan Šabović
2. Emir Šabović & Dino Šabović
3. Belmin Šabović & Dino Šabović
 
Stoni tenis:
1.     Haris Šabović
2.     Goran Vukčević
3.     Emir Šabović

 
Bilijar:
1.Enis Andrić
2.Haris Šabović
3.Jasmin Vukić
 
Skambilj:
1. ''Zlatna dunja''
2.''Dobra voda / Tuđemili''
3.''Kamenički most''
 
Trčanje:
1.     Alma Đurović
2.     Šejla Arabelović
3.     Irnes Kurtović
 
Skok u dalj:
1.     Alma Đurović
2.     Šejla Arabelović
3.     Ines Đurović
 

Plivanje, seniori:
1.     Milan Popivoda
2.     Marko Radunović
3.     Filip Matović
 
Za najperspektivnijeg plivača na igrama proglašen je Emir Alković.
 
Plivanje, pionirke:
1.     Mihana Škretović
2.     Šejla Arabelović
3.     Šjela Alković
 
Skokovi u vodu:
1.     Filip Matović
2.     Muharem Ramović
3.     Milan Lilić

Ronjenje na dah:
1.     Senad Bulić
2.     Filip Matović
3.     Armin Perazić


Streljaštvo:
1.     Anida Rašketić
2.     Elvina Karastanović
3.     Arijana Bidžur
 
Mini odbojka:
1.     ''Veliki pijesak''
2.     ''Velje selo''
3.     ''Kamenički most''
 
Za najbolju odbojkašicu turnira u konkurenciji do 2000.godišta proglašena je Alma Đurović.
 
Mali fudbal:
1.     ''Gorana''
2.     ''Međureč''
3.     ''Dubrava''