Ostali sportovi

Održan „22.Međunarodni atletski miting Bar – 2016

By Ilija Kovačević | 02:05:2016 | 09:57:03


Najbolji atletičari mitinga Stipe Žinić i Marija Vuković
 
U nedjelju je na terenima  SC „Topolica“ u Baru po kišovitom vremenu, pod pokroviteljstvom  Opštine Bar i ASCG u organizaciji AK „Mornar“ iz Bara održan „22.Međunarodni atletski miting Bar – 2016“ na kome je nastupilo preko 250 takmičara iz 9 zemalja : Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Albanije, Mađarske, Slovenije, Italije, Kosova  i  Crne Gore, a međju učesnicima je nastupilo i pet  atletičara sa ispunjenim olimpijskim normama za Rio.


Foto ; Marija Vuković

Najbolji atletičari mitinga su Stipe Žunić u muškoj i Marija Vuković u ženskoj konkurenciji koja je iz prvog pokušaja preskočila sve visine  skočivši svoj drugi najbolji rezultat u karijeri od 188 cm i tako najavila svoj povratak na još bolje rezultate. Najboljim atletičarima  mitinga kod muškaraca i žena ASCG je uručio pehare

Po oblačnom i kišovitom vremenu takmičenju je prisustvovalo nekoliko stotina gledalaca, a postignuti su veoma zapaženi rezultati s obzirom na loše vremenske uslove koji nijesu dozvolili da se postignu jos bolji rezultati u skakačkim, bacačkim i sprinterskim disciplinama, Organizator je za prvih pet takmičara dodijelio novčane nagrade.


Takmičenje je otvorio predsjednik ASCG Milorad Vuletić.


Medju gostima mitinga takmičenju je prisustvovao veliki broj istaknutih asova iz regiona medju kojima su bili Dragutin Topić sa suprugom Biljanom, kao i poznati maratonac iz Sarajeva Sead Kondo, a takmičenju je uz predsjednika Vuletića prisustvao i kompletan UO ASCG, generalni sekretar Milan Madzgalj, selektor Osman Erović i svi nacionalni treneri po disciplinama iz ASCG.


Po tablicama IAFF-a najbolje rezultate postigli su:
 
Stipe Žunić, CRO u bacnju kugle 20,19 koji vrijedi 1132 boda,

Hamza Alić, BiH u bacanju kugle 19,98 koji vrijedi 1120 bodova,

Marija Vuković, MNE u skoku u vis 188 koji vredi 1086 bodova,


Foto ; Vuković na zaletištu

Norbert Rivs-Toth,
HUN u bacanju koplja 78,33 koji vrijedi 1070 bodova i

Anita Marton, HUN u bacnju kugle 18,19 koji vrijedi 1066 bodova

U okviru mitinga održana je po peti put trka „Memorijal Zoran Đikanović“ na 1500m u kojoj je trijumfovao atletičar Elzan Bibić  iz Srbije.


Foto ; pehar uručila ćerka pokojnog Zorana Đikanovića


Oborena su dva rekordi mitinga i to :

 
Reka Silađi, HUN u bacanju koplja sa rezultatom 59,39

 
Foto ; Siladji rekord 

Astrit Kryeziu, KOS
u trci na 800m sa rezultatom 1:49,37


Foto ; Luka Rakić prvi kroz cilj

Rezultati prva tri po disciplinama:

Muškarci : 100m: 1.Filip Ištvanović (SRB) 11,16, 2.Marko Vučurović (SRB) 11,45, 3.Kostadin Nikolić (SRB) 11,52; 100m U16: 1.Viktor Gurović (BiH) 12,00, 2.Savo Jovanović (Garač-MNE) 12,08, 3.Matija Radović (Jedinstvo) 12,17; 200m: 1.Luka Rakić (Mornar-MNE) 21,92, 2.Stefan Simić (SRB) 22,78, 3.Milan Nikolić (Mornar -MNE) 22,88; 300m U16: 1.Edin Erović (Jedinstvo) 38,11, 2.Savo Jovanović (Garač-MNE) 38,59, 3.Luiđi Mazreku (Mornar-MNE) 38,73; 400m: 1.Abedin Mujezinović (BiH) 50,09, 2.Jovan Stojovski (SRB) 50,40, 3.Semir Avdić (BiH) 50,75; 800m: 1.Astrit Kryeziu (KOS) 1:49,37, 2.Bojan Stanišić (BiH) 1:53,47, 3.Granit Kryeziu (KOS) 1:53,91; 1500m: 1.Elzan Bibić (SRB) 3:49,19, 2.Musa Hajdari (KOS) 3:52,66, 3.Faris Kobilica (BiH) 4:13,58;  dalj: 1.Izmir Smajlaj (ALB) 7,58, 2.Erik Toska (ALB) 6,76, 3.Gledis Hailunej (ALB) 6,70; vis: 1.Samir Hadžić (BiH) 195, 2.Erudit Rysha (KOS) 190, 3.Mitar Đukanović (Lovćen – MNE ) 165; kugla (7,260kg): 1.Stipe Žunić (CRO) 2019, 2.Hamza Alić (BiH) 19,98, 3.Tomaš Đurović (Draževina) 18,70; kugla (6kg): 1.Tarik Hamidović (SRB) 17,07, 2.Jasmin Mujezin (BiH) 14,95; kugla (5kg): 1.Sava Vulović (Rudar-MNE) 16,10; disk (1,5kg): 1.Nermin Štitkovac (BiH 51,37, 2.Bartzl Zemunik (CRO) 49,41, 3.Gjorgji Ilov (MKD) 43,06; disk 1,75kg):1. Klaudio Selamaj (ALB) 44,51, 2.Božo Čobeljić (Mornar-MNE), 3.Ivan Garaj (SRB) 42,45; disk (2kg): 1.Rober Siksai (HNU) 58,39, 2.Janoš Kaplar (HUN) 55,51, 3.Andraš Šereš (HUN) 54,10; koplje (800gr): 1.Norbert Rivas-Toth (HUN) 78,33, 2.Zoltan Mađari (HUN) 65,73, 3.Nikola Zindović (Lim-MNE) 53,96;

Žene: 100m: 1.Zorana Brajaktarović (SRB) 12,15, 2.Nikoleta Simić (SRB) 12,68, 3.Valbona Selimi (MKD) 12,90; 100m U16: 1.Ivana Ilić (SRB) 12,48, 2.Nevena Ilić (SRB) 12,91, 3.Jovana Savić (SRB) 13,06; 200m: 1.Maja Ćirić (SRB) 24,71, 2.Zorana Barjaktarović (SRB) 25,31, 3.Angela Ilić-Rončeli (SRB) 26,36; 300m U16: 1.Ivana Ilić (SRB) 42,11, 2.Anđela Radojčić (SRB) 43,69, 3.Sara Ratknić (Mornar-MNE) 44,98;  400m: 1.Alisa Bečić (BiH) 58,02, 2.Kristina Dubak (Podgorica-MNE) 59,21, 3.Violeta Marković (SRB) 59,49; 800m: 1.Mina Gagić (SRB) 2:21,65, 2.Lidija Todorović (Nikšić-MNE) 2:24,29, 3.Jovana Đurović (Jedinstvo-MNE) 2:27,33; 1500m: 1.Teodora Simović (SRB) 4:29,51, 2.Slađana Perunović (Nikšić-MNE) 4:38,99, 3.Alam Hrnjić (BiH) 4:58,73; dalj: 1.Tanja Marković (Lim-MNE) 5,78, 2.Martina Miroska (MKD) 5,42, 3.Anđela Drobnjak (Jedinstvo-MNE) 5,31; vis: 1.Marija Vuković (Dionis-MNE) 188, 2.Antea Bebić (CRO) 160, 3.Sindi Prifti (ALB) 160; kugla  (4kg): 1.Anita Marton (HUN) 18,20, 2.Ivana Ognjanović (SRB) 11,60; kugla (3kg): 1.Ana Brkljačić (CRO) 11,35, 2.Darinka Đuričković (Mornar-MNE) 10,60; disk: 1.Kristina Rakočević (Tara-MNE) 51,30, 2.Dora Kekereš (HUN) 46,82, 3.Ivana Vuletić (CRO) 45,10; koplje (600gr): 1.Reka Silađi (HUN) 59,39, 2.Anabela Bogdan (HUN) 53,73, 3.Angela Moravčik (HUN) 53,71.

Na slici pet najboljih takmičara mitinga po IAAF tablicama sa organizatorima mitinga.
 


Foto ; Dragan Tomanović predsjednik AK Mornar


Foto ; Medijski pul atletskog mitinga Nemanja Janković i Adi Karađuzović