Ostali sportovi

U Baru 1.maja "22.Medjunarodni atletski miting-Bar 2016"

| 28:04:2016 | 07:50:41


Učestvuje oko 300 takmičara
 
Atletski klub"Mornar" u nedelju 1.maja na terenima  SC „Topolica“ u Baru, pod pokroviteljstvom  Opštine Bar i ASCG organizuje tradicionalni "22.Međunarodni atletski miting Bar – 2016“ na kome će nastupiti preko 300 takmičara iz devet država : Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Albanije, Mađarske, Slovenije, Makedonje, Kosova  i  Crne Gore. Na takmičenju čije je otvaranje i početak predvidjeno za 13:30h, a koje će otvoriti predsjednik ASCG Milorad Vuletić i predsjednik Opstine Bar dr Zoran Srzentić nastupiće veliki broj poznatih atletičara iz inostranstva koje predvodi  Evropska vicešampionka u bacanju kugle madjarica Anita Marton i olmpijacviz Hrvatske u bacanju kugle Stipe Žunjić i mnogi drugi. Nastupiće i skoro svi najbolji crnogorski atletičari koje predvodi olimpijka Sladjana Perunović, zatim Kristina Rakočević, Marija Vuković, Luka Rakić, Tomaš Djurović, Milan Niklić, Srdjan Marić, Kristina Dubak i veliki broj kvalitetnih atletičara iz Crne Gore. Organizator je za prvih pet takmičara obezbijedio novčane nagrade.


Na prošlogišnjem mitingu po tablicama IAFF-a najbolje rezultate postigli su:
 
1.Marin Premeru, CRO u bacnju kugle 20,46 koji vrijedi 1148 bodova

2.Kemal Mašić, BiH u bacanju kugle 20,19 koji vrijedi 1132 boda;

3.Hamza Alić, BiH u bacanju kugle 19,71 koji vrijedi 1104 boda;

4.Anita Marton, HUN u bacnju kugle 18,24 koji vrijedi 1068 bodova i

5.Dušan Babić, BiH na 1500m 3.44,24 koji vrijedi 1057 bodova.

U okviru mitinga održaće se po peti put trka „memorijal Zoran Đikanović“ na 1500m u znak sjećanja na istaknutog atletičara iz Bara.
 
22.  MEĐUNARODNI  ATLETSKI  MITING
,,BAR  2016,,    01.05.2016.


S  A  T  N  I  C  A
                                                                                            
 
13.00                                                                             disk  M/Ž  

13.30          Svečano otvaranje takmičenja 

13.45          200 M
 
14.00          200  Ž                                                         koplje Ž
 
14.15          100 M  (U16)
 
14.30          100 Ž  (U16)
 
14.45          300 M (U16)
 
15.00          300 Ž (U16)                   dalj  Ž                           koplje  M
                                                                                                        
15.30                                       vis Ž                              kugla Ž                        

15.40          100  M       
         
15.55          100  Ž                                                        
 
16.10          800  M                                                       
 
16.20          800  Ž                                                        
 
16.30          400  M                 dalj   M                                                                                           

16.40          400  Ž                  vis M                             kugla   M                               

16.50          1500 M       ( 4. Memorijal  Zoran Đikanović)                                                     
17.00          1500  Ž                                            
 
18.00          Proglašenje  5 najboljih  atletičara u konkurenciji  žena i muškaraca  i  pobjednika memorijalne trke