Ostali sportovi

U Danilovgradu održan “23. Atletski trofej Crne Gore -2019”

izvor ; ASCG | 15:04:2019 | 05:49:49

Foto; AK Mornar u Danilovgradu

Na otvaranju atletske sezone, na atletskom stadionu u kasarni “Milovan Šaranović” u Danilovgradu u tehničkoj organizaciji Vojske Crne Gore i ATK “Podgorički marathon”, a pod pokroviteljstvom ASCG održan je "XXIII Atletski trofej Crne Gore-2019" koji je podržan od strane Ministarstva sporta Crne Gore.

 
Na mitingu je nastupilo preko 120 takmičara iz atletskih klubova: Mornar, Podgorički maraton, Budućnost,  Nikšić,  Tara, Podgorica, Zeta 2012, Jedinstvo, Jump, Garač, Lovćen, Sparta, Lim, Rudar, Orion, Draževina i POK.
 
Za najbolje atletičare mitinga proglašeni su u muškoj konkurenciji Ivan Kukuličić, član AK "Zeta 2012" čiji rezultat u bacanju diska od 55,69 m po IAAF tablicama vrijedi 981 bod i kod žena Irena Bošković, atletičarka AK "Tara" čiji rezultat u skoku u vis od 165 cm po IAAF tablicama vrijedi 878 bodova.
 
U okviru trofeja održano je i zvanično Prvenstvo Crne Gore na 10.000 m gdje je kod seniora trijumfovao Miloš Dragović iz ATK “Podgorički maraton” ispred Gorana Petrića iz AK “Rudar” i Dragoljuba Koprivice iz AK “Mornar”, dok je kod seniorki trijumfovala Jelena Ivković iz AK “Nikšić” ispred Rade Miladinović iz ATK “Podgorički maraton”.
U kategorji juniorki pobijedila je Tijana Azarić iz AK “Budućnost” Podgorica. 

Na takmičenju su postavljeni rekordi Crne Gore: 
 
- Amir Papazi, član AK” Tempo” iz Bara rekord za juniore u bacanju koplja sa rezultatom 62,26m,


- Suana Tafić, članica AK ” Orion” rekord za cicibanke u bacanju koplja (400gr) sa rezultatom 23,76m i
 
- Milivoje Pajović, član AK “Orion” record za mlađe pionire u bacanju koplja (400gr) sa rezultatom 40,20;
 
Takođe, na takmičenju je oboren i jedan rekord mitinga u disciplini bacanje koplja kod muškaraca – Amir Papazi (Tempo) 62,26m.
 
Rezultati po disciplinama:
 
MUŠKARCI: 100m: 1. Srđan Marić (Mornar) 12,24, 2.Kristian Subotić (Mornar) 11,40, 3.Luka Perović (Lovćen) 11,71; 400m: 1. Ognjen Barać (Mornar) 52,95, 2.Krsto Bogavac (Mornar) 53,50, 3.Savo Bogunović (Mornar) 58,40; 800m: 1. Srđan Marić (Mornar) 2:06,19, 2.Aleksandar Miletić (Nikšić) 2:06,58, 3. Slavomir Božović (Nikšić) 2:26,50; 1500m: 1.Petar Drinčić (Sparta) 4:55,61; 3000m: 1. Miloš Komnenić (Sparta) 10:15,60, 2.Petar Drinčić (Sparta) 10:15,63, 3. Branko Krkalovć (Nikšić) 10:50,93; 10000m: 1. Miloš Dragović (PG marathon) 33:34,37, 2. Goran petrić (Rudar) 34:00,92, 3.Dragoljub Koprivica (Mornar) 34:09,59; 110m prepone: 1. Filip Vujadinović (Budućnost) 16,17, 2.Ognjen Barać (Mornar) 16,48; Skok u dalj: 1. Ognjen Vojvodić (Mornar) 6,25, 2.Jovica Božović (Rudar) 5,97, 3.Filip Vujadinović (Budućnost) 5,86; Skok u vis: 1. Stefan Kolić (Lump) 175, 2.Marko Perišić (Lovćen) 170, 3. Nikola Zejak (Tara) 160; Bacanje kugle (7,260kg): 1. Dejan Živković (Podgorica) 11,48, 2. Miloš Spaić (POK) 10,02, 3.Petar Tomić (Mornar) 8,64; Bacanje koplja (800g): 1.Amir Papazi (Tempo) 62,26, 2.Petar Tomić (Mornar) 28,97; Bacanje diska (2kg): 1. Ivan Kukuličić (Zeta 2012) 55,69, 2. Dejan Živković (Podgorica) 37,92;
 
ŽENE: 100m: 1.Sara Ratknić (Mornar) 12,82, 2.Andrea Matković (Mornar) 13,31, 3.Andrea Rajišić (Mornar) 13,66; 400m: 1. Sara Ratknić (Mornar) 1:03,94, 2.Milena Perišić (Lovćen) 1:06,55, 3. Marija Jovićević (Lovćen) 1:08,19; 800m: 1. Sauna Tafić (Orion) 2:48,83, 2. Marina Marković (Lovćen) 2:48,84, 3.Merisa Zverotić (Mornar) 2:58,64; 1500m: 1. Marija Perišić (Lovćen) 5:59,45; 10000m seniorke: 1.Jelena Ivković (Nikšić) 45:40,02, 2.Rada Miladinović (PG maraton) 47,00,32; 10000m juniorke, 1.Tijana Azarić (Budućnost) 1:30:07,00; 100m prepone: 1.Darinka Đuričković (Mornar) 17,62, 2.Ivona Drašković (Lovćen) 19,71, 3.Nađa Mrvaljević (Lovćen) 20,19; Skok u dalj: 1. Darionka Đuričković (Mornar) 5,13, 2.Andrea Matković (Mornar) 5,13, 3.Milica Popović (Mornar) 4,69; Skok u vis: 1. Irena Bošković (Tara) 165, 2.Aleksandra Matković (Mornar) 145, 3.Danijela Batrićević (Lovćen) 140; Bacanje kugle (4kg): 1. Darinka Đuričković (Mornar) 10,97, 2.Ana Bošković (Tara) 10,43, 3.Anđela Rosić (Tara) 8,33; Bacanje koplja (600g) 1. Darinka Đuričković (Mornar) 39,42, 2. Nora Selčanin (Orion) 23,61, 3. Antonela Gazivoda (Orion) 17,84; Bacanje diska (1kg): 1. Ana Bošković (Tara) 37,86, 2.Anđela Rosić (Tara) 33,70, 3.Antonela Gazivoda (Orion) 17,73; 
 
Takmičenju su ispred ASCG prisustvavali: predsjednik Gojko Banjević i sekretar Milan Madžgalj.