Ostali sportovi

Počele 10. Sportske igre u Mrkojevićima

| 28:07:2018 | 18:01:58


Desete jubilarne Sportske igre u Mrkojevićima počele su danas. Na programu su bili vodeni sportovi.
 
-“Sa željom da kroz jubiljej održavanja manifestacije ispromovišemo vodene sportove našim gostima i turistima, a isto tako da okupimo i animiramo što veći broj djece i rekreativaca, danas se u priobalnom dijelu Mrkojevića, tačnije na Velikom pijesku uživalo u vodenim sportovima, odnosno plivanju , skokovima u vodu, ronjenu na dah i vožnji kajaka”.
 
-“Zahvaljujemo se svim učesnicima na takmičenju i druženju, i vjerujem da će grad Bar u što skorijoj budućnosti obezbjediti osnovne tehničke uslove za sistematsko uključivanje što većeg broja djece i omaldine kroz vodene sportove", stoji u saopštenju koordinatora  manifestacije, profesora fizičke kulture Elvira Bajramovića.

 
Plasman pobijednika po disciplinama:
 
Plivanje, rekreativci, 300m:
 
1. Milan Popivoda
2. Marko Čejović
3. Senad Bulić
 
Učestvovali su još: Filip Matović, Selim Bulić, Neđeljko Đurović, Elvir Bajramović, Dariuš Furmanek (Poljska).
 
Plivanje, dječaci, 50m:
 
1. Luka Vujošević (PVK "Mornar")
2. Emir Alković
3. Darijan Arabelivć
 
Učestvovali su još: Darian Kalamperović (najmlađi takmičar manifestacije), Arijan Đurović i Ammar Smajić.


Plivanje, djevojčice, 50m:
 
1. Mihana Škretović
2. Šejla Alković
3. Šejla Arabelović
 
Skokovi u vodu, visina 4 m :
 
1. Filip Matović 96 p
2. Milan Lilić 92 p
3. Emin Useinović 88 p
 
Takmičare je ocjenjivala sudijska komisija u sastavu: Neđeljko Đurović, Dejan Krtalić, Ćazim Alković i Elvir Bajramović.
 
Učestvovali su još: Senad Bulić, Damir Kajević, Marko Đonovioć, Marko Čejović, Selim Bulić i Kerim Crnovršanin.


Ronjenje na dah:
 
1. Senad Bulić
2. Filip Matović
3. Marko Čejović
 
Učestvovali su još: Selim Bulić,  Elvir Bajramović, Dejan Krtalić (Beograd), Lazar Tomašić (Smederevo).
 
Kajak, 500m, dvosjed:
 
1. Marko Čejović i Elvir Bajramović 3'29''
2. Filip Matović i Senad Bulić 3'45''
3. Ćazim Alković i Emir Alković 3'47''
 
Učestvovali su još: Lazar Tomašić i Dušan Simić (Smederevo) i Perica Balok i Bojan Magazin (Beograd).
 
Za sigurnost takmičara tokom današnjeg programa zaslužan je Ćazim Alković.
 
Zahvaljujemo se i vlasnicima Kalamper beach-a i Tropskog bara na gostoprimstvu i osvježenju priređenom za sve učesnike današnjeg programa.
 
Raspored za Mali fudbal i Odbojku:
 
31.07. Odbojka, 1/2 finale, prvi mečevi:
 
19.15.Signorine - Veliki pijesak (ž)
19.50 Mrkojevići - Kamenički most (ž)
20.30 Gorana - Ultras (m)
21.15 OOK "Mrkojevići" - Dobra voda (m)
 
01.08. Mali fudbal, 1/4 finale:
 
20.00 Gorana - Rossoneri (Tepih servis Čantić)
20.35 Kamenički most - Velembusi (Adriatic dreams)
21.10 Ultras - Dabezići
21.40 Kunje Bušat - Blaugrana
 
02.08. Odbojka, 1/2 finale, revanš mečevi:
 
19.15.Signorine - Veliki pijesak (ž)
19.50 Mrkojevići - Kamenički most (ž)
20.30 Gorana - Ultras (m)
21.15 OOK "Mrkojevići" - Dobra voda (m)
 
03.08. Mali fudbal, 1/2 finale, prvi mečevi:
 
20.30 Prvi meč
21.10 Drugi meč
 
06.08. Odbojka, Finale i utakmice za 3. mjesto:
 
19.15 Za 3.mjesto (ž)
19.50 Finale  (ž)
20.30 Finale (m)
 
Mali fudbal,  1/2 finale, revanš mečevi:
 
21.30 Prvi meč
22.05 Drugi meč
 
07.08. Mali fudbal:
 
21h Finale 
 

IZ OO Igara ističu da će ovogodišnje igre biti svojevrsni omaž nedavno preminulom Baraninu Elviru Nikeziću