Ostali sportovi

Atletsko juniorsko – drugi dan

izvor; ASCG | 04:06:2018 | 06:41:55

FOTO; Atletičari Tare sa trenerom Markom Ristićem

Najviše medalja osvojili atletičari “Mornara” - postavljena dva rekorda Crne Gore
 
Drugog dana 32.Pojedinačnog prvenstva Crne Gore za juniore i juniorke, koje je održano na terenima SC “Topolica”, pod pokroviteljstvom ASCG i u tehničkoj organizaciji AK “Mornar” iz Bara uz tehničku podršku SC “Topolica”, nastupilo je  preko 120 atletičara iz 16 atletskih klubova: Mornar, Bar, Sanja, Dionis, Budućnost, Jedinstvo, Lovćen, Garač, Rudar, Jump, Tara,  Arsenal, Podgorica, Marović, Lim, i Nikšić.
 
Prvoj trojici takmičara po disciplinama podijeljene su medalje i diplome ASCG.
 
Najviše medalja osvojili su atletičari AK “Mornar” 10, dok su drugo mjesto podjelili atletičari AK “Budućnost”, AK “Tara” i AK “Jedinstvo” sa po 6 medalja.
 
Pojedinačno najuspješnija takmičarka prvenstva je Ana Bošković sa osvojene 4 zlatne medalje.
 
Na takmičenju su postavljena dva rekorda Crne Gore i to:
 
-Nora Selčanin, članica AK “Marović” rekord za mlađe pionirke u bacanju koplja (400gr) sa rezultatom 19,39m i
 
-Milivoje Pajović, član AK “Marović” rekord za mlađe pionire u bacanju kladiva (4kg) sa rezultatom 22,08m.
 
Ispred ASCG takmičenju su prisustvovali generalni sekretar Milan Madžgalj,selektor reprezentacije Osman Erović i nacionalni treneri:Marko Ristic i Ivo Popovic.
 
Pobjednici po disciplinama:
 
JUNIORI: 200m: 1.Kristian Subotić (Mornar) 22,25, 2.Edin Erović (Jedinstvo) 22,73, 3.Boris Vujošević (Jedinstvo) 23,27; 800m : 1.Aleksandar Miletić (Nikšić) 2:10,20, 2.Vlado Đurović (Mornar) 2:22,46, 3.Jovan Mašanović (Bar) 2:42,04; 5000m: 1.Vlado Đurović (Mornar) 21:40,47; 400m prepone: 1.Filip Vujadinović (Budućnost) 59,54, 2.Todor Nišavić (Mornar) 1:17,17, 3.Andrija Azarić (Budućnost) 1:18,09; Troskok:1.Jovica Božović (Rudar) 13,29, 2.Stefan Kolić (Jump) 12,34, 3.Filip Vujadinović (Budućnost) 11,98; Bacanje diska (2kg): 1.Radoš Zindović (Tara) 32,06, 2.Krsto Bogavac (Mornar) 26,06, 3.Todor Nišavić (Mornar) 23,73;  Bacanje kladiva (6kg): 1.Andrija Azarić (Budućnost) 12,47;
 
JUNIORKE: 200m: 1.Sara Ratknić (Mornar) 26,06, 2.Ena Balijagić (Jedinstvo) 27,68, 3. Divna Ratković (Sanja) 27,77; 800m : 1.Marija Živković (Lim) 2:21,51, 2.Erna Balijagić (Jedinstvo) 2:57,93; 3000m: 1.Anastasija Magdelinić (Jedinstvo) 12:06,03, 2.Ema Erović (Jedinstvo) 14:12,46, 3.Tijana Azarić (Budućnost) 16:55,88; 400m prepone: 1.Ivona Drašković (Lovćen) 1:15,63, 2.Jelena Đukić (Lim) 1:17,98, 3.Ivona Mirković (Lovćen) 1:20,71; 4x400m: 1.Lovćen II (Cetinje) 6:28,42, 2.Lovćen I (Cetinje) 6:29,67; Skok u vis: 1.Ana Bošković (Tara) 165, 2.Irena Bošković (Tara) 160, 3.Ivana Šćekić (Lim) 150; Skok u dalj: 1.Ana Bošković (Tara) 5,08, 2.Aleksandra Matković (Mornar) 4,85, 3.Andrea Matković (Mornar) 4,82; Bacanje kugle (4kg): 1.Darinka Đuričković (Mornar) 11,72, 2.Božana Zlatičanin (Bar) 9,14, 3.Anđela Rosić (Tara) 8,30; Bacanje koplja (600gr): 1.Darinka Đuričković (Mornar) 41,84, 2.Božana Zlatičanin (Bar) 29,01, 3.Anđela Rosić (Tara) 26,52;