Ostali sportovi

Atletsko juniorsko – prvi dan

izvor; ASCG | 04:06:2018 | 06:39:07

FOTO; pobjedničke štafete u trci 4x100m kod juniorki

Postignuto pet rekorda Crne Gore
 
Na terenima SC “Topolica”, u tehničkoj organizaciji ASCG i AK “Mornar” iz Bara, u subotu je održan prvi dan 32.Pojedinačnog prvenstvo Crne Gore za juniore-ke, na kome je nastupilo preko 130 atletičara iz 15 atletskih klubova: Mornar, Dionis, Bar, Sanja, Budućnost, Podgorica, Tara, Lovćen,Garač, Rudar, Jump, Jedinstvo,  Nikšić,  Lim i Arsenal.
 
Najviše medalja prvog dana takmičenja osvojili su atletičari AK “Mornar” ukupno 16 medalja, drugi su atletičari AK “Lovćen” sa 9 medalja, a treći atletičari AK “Jedinstvo” sa 8 medalja.
 
Takmičenju su ispred ASCG prisustvovali potpredsjednik Gojko Banjević, generalni sekretar Milan Madžgalj, selektor reprezentacije Osnam Erović i nacionalni treneri Ivan Popović i Marko Ristić.
 
Na takmičenju su postignuta 5 rekorda Crne Gore i to:
 
-Mare Jablan, članica AK “Arsenal” rekord za mlađe pionirke na 100m sa rezultatom 13,26m;
 
-Milivoje Pajović, član AK “Marović” rekord za mlađe pionire u bacanju koplja (400gr) sa rezultatom 37,46m;
 
-Elijan Dervišević, član AK “Marović” rekord za cicibane u bacanju koplja (400gr) sa rezultatom 30,06m;
 
-Boban Madžgalj, član AK “Marović”, rekord za cicibane na 400m sa rezultatom 1:16,86;
 
-Štafeta AK “Marović”, rekord za cicibane na 4x100m sa rezultatom 1:07,86;
 
Pobjednici po disciplinama:
 
JUNIORI: 100m: 1.Kristian Subotić (Mornar) 11,12, 2.Danilo Leković (Sanja) 11,52, 3.Matija Radović (Jedinstvo) 11,75; 400m: 1.Edin Erović (Jedinstvo) 49,96, 2.Boris Vujošević (Jedinstvo) 50,43, 3. Marko Perišić (Lovćen) 59,89; 1500m: 1.Aleksandar Miletić (Nikšić) 4:42,12, 2.Vlado Đurović (Mornar) 4:53,21, 3.Niukola Stanojević (Mornar) 7:42,78; 3000m: 1.Vlado Đurović (Mornar) 11:39,04; 110m prepone: 1. Filip Vujadinović (Budućnost) 15,74, 2.Todor Nišavić (Mornar) 16,04, 3.Andrija Azarić (Budućnost) 22,20; 4x100m: 1.Mornar I (Bar) 46,59, 2.Mornar II (Bar) 48,32; Skok u vis: 1.Marko Perišić (Lovćen) 175, 2.Danijel Maljević (Mornar) 170, 3.Matija Joksimović (Lim) 160; Skok u dalj: 1.Matija Radović (Jedinstvo) 6,15, 2.Filip Vujadinović (Budućnost) 6,00, 3.Nikola Klimenko (Garač) 5,38; Bacanje kugle (6kg): 1.Risto Drobnjak (Jedinstvo) 12,54, 2.Todor Nišavić (Mornar) 11,86, 3.Andrija Azarić (Budućnost) 6,83; Bacanje koplja (800gr): 1.Danijel Maljević (Mornar) 46,64, 2.Krsto Bogavac (Mornar) 37,11;
 
JUNIORKE: 100m: 1. Sara Ratknić (Mornar) 12,74, 2.Andrea Matković (Mornar) 13,49, 3.Ena Balijagić (Jedinstvo) 13,53; 400m: 1. Sara Ratknić (Mornar) 59,74, 2.Marija Živković (Lim) 1:01,00, 3.Marija Jovićević (Lovćen) 1:06,36; 1500m: 1.Anastasija Magdelinić (Jedinstvo) 5:28,87, 2.Ema Erović (Jedinstvo) 6:04,25, 3.Mina Mirković (Lovćen) 6:10,74; 100m prepone: 1. Maja Rajković (Lovćen) 19,73, 2.Ivona Drašković (Lovćen) 19,94, 3.Jelena Đukić (Lim) 20,98; 4x100m: 1.Mornar I (Bar) 52,42, 2.Lovćen I (Cetinje) 54,87, 3.Lovćen II (Cetinje) 56,47;  Troskok: 1.Ana Bošković (Tara) 10,74, 2.Aleksandra Matković (Mornar) 10,08, 3.Mia Ražnatović (Bar) 10,06; Bacanje kladiva (4kg):1.Ana Bošković (Tara) 41,64, 2.Anđela Rosić (Tara) 21,97, 3.Irena Bošković (Tara) 21,09; Bacanje diska (1kg): 1.Anđela Rosić (tara) 32,24, 2.Božana Zlatičanin (Bar) 19,12, 3.Ivona Mirković (Lovćen) 18,96;