Ostali sportovi

Drugi dan 64. Pojedinačnog seniorskog u Baru u atletici

izvor; ASCG | 28:05:2018 | 07:33:43


FOTO; Pobjednice u trci na 200m

Najviše medalja osvojili atletičari AK” Mornar” iz Bara,posignuto pet rekorda Crne Gore, pojedinačno najbolja Ljiljana Matović sa tri medalje

Drugog dana "64.Pojedinačnog prvenstva Crne Gore za seniore i seniorke, na terenima SC “Topolica” u Baru,  koje je održano pod pokroviteljstvom ASCG, u tehničkoj organizaciji AK “Mornar” iz Bara i uz podršku SC “Topolica”i podrsku programa ASCG od Ministarstva sporta  nastupilo je  preko 120 takmičara iz  18 atletskih klubova: Budućnost, Jedinstvo, Arsenal, Sparta, Dionis, Lim, Mornar, Bar, Lovćen, Garač, Sanja, Rudar, Tara, Bar, Nikšić, Jump, Podgorica i Podgorički maraton. Takmičenju su ispred ASCG prisustvovali :generalni sekretar Milan Madžgalj, selektor reprezentacije Osman Erović i nacionalni treneri Drago Musić, Marko Ristić i Ivan Popović.

Najviše medalja na takmičenju osvojili su takmičari AK Mornar 8 medalja, drugo mjesto pripalo je  atletičarima AK “Nikšić” sa 6 medalja,  dok su treće mjesto podijelili atletičari AK  “Lovćen” i ATK “Podgorički maraton” sa po 5 medalja. Kod atletičara pojedinačno najviše medalja osvojila je Ljiljana Matović 3 medalje ( 2 zlatne i 1 srebrenu) i Slađana Perunović sa 2 zlatne medalje. 

Na takmičenju je postignuto pet rekorda Crne Gore:

- Kristina Dubak, članica AK “Garač” postavila rekord za mlađe seniorke i seniorke na 200m sa rezultatom 24,98 sekundi,

- Kristina Rakočević, članica AK “Tara” postavila rekord za mlađe seniorke u bacanju kugle sa rezultatom 12,79m,

- Elijan Dervišević, član AK “Marović” rekord za cicibane u troskoku sa rezultatom 8,88m;

- Dušan Đurnić, član AK “Sanja” rekord za pionire u bacanju kladiva sa rezultatom 46,43 metra;

- Juniorska štafeti 4x400m u sastavu Subotić, Miletić, Vujošević i Erović ispunila je normu za Balkansko prvenstvo za juniore koje će se održati u Istambulu 23. i 24.juna sa rezultatom 3:24,30.

Pobjednici po disciplinama

SENIORI – 200 m: 1.Srđan Marić (Bar) 22,37, 2.Krsto Bogavac (Mornar) 24,41, 3.Đorđe Radović (Lovćen) 26,94; 800m : 1.Aleksandar Miletić (Nikšić) 1:57,03, 2.Dragutin Radojičić (Nikšić) 2:04,03, 3.Matija Đurović (Jedinstvo) 2:05,24; 5000m : 1.Miloš Dragović (PG maraton) 17:11,05, 2.Miloš Komnenić (Sparta) 17:32,42, 3.Jakov Mijanović (PG maraton) 17:41,35; 400 m prepone: 1.Ognjen Barać (Mornar) 59,96, 2.Filip Vujadinović (Budućnost) 1:00,65, 3.Kristijan Matković (Lim) 1:20,61; Troskok: 1.Kristijan Matković (Lim) 13,57, 2.Filip Vujadinović (Budućnost) 13,07, 3.Jole Knežević (Nikšić) 12,13; Bacanje koplja (800gr): 1.Todor Nišavić (Mornar) 44,20, 2.Ivan medojević (Tara) 43,34, 3.Krsto Bogavac (Mornar) 37,28; Bacanje kladiva (7,260kg): 1.Goran Radinović (Budućnost) 20,56, 2.Asmir
Mrkulić (Budućnost) 18,38;

SENIORKE – 200m: 1.Kristina Dubak (Garač) 24,97; 2.Sara Ratknić (Mornar) 25,80, 3.Ena Balijagić (Jedinstvo) 27,98; 800m: 1.Slađana Perunović (Nikšić) 2:17,96, 2.Vesna Pavlićević (PG maraton) 2:29,55, 3.Lidija Todorović (Nikšić) 2:41,21; 400m  prepone: 1.Ivona Drašković (Lovćen) 1:14,99, 2.Ivona Mirković (Lovćen) 1:20,49, 3.Marina Marković (Lovćen) 1:21,60; 3000m: 1.Slađana Perunović (Nikšić) 10:23,76, 2.Vesna Pavlićević (PG maraton) 12:09,09, 3.Rada Miladinović (PG maraton) 13;09,41; Skok u dalj: 1.Ljiljana Matović (Dionis) 5,64, 2.Teodora Guberinić (Lim) 4,54, 3.Adelisa Badžović (Mornar) 4,36; Skok u vis : 1.Ljiljana Matović (Dionis) i  Anđela Drobnjak (Jedinstvo) 160, 3.Ana Bošković (Tara) 155; Bacanje kugle (4kg): 1.Kristina Rakočević (Tara) 12,79, 2.darinka Đuričković (Mornar) 11,54, 3.Ana Bošković (Tara) 9,87; Bacanje koplja (600gr): 1.Darinka Đuričković (Mornar) 38,45, 2.Ljiljana Matović (Dionis) 34,61, 3.Maja Rajković (Lovčen) 18,36;