Ostali sportovi

Opštinski savez "Sport za sve" organizovao “Višeboj 2018”

by Ilija Kovačević / foto privatna arhiva | 12:05:2018 | 23:08:21

Na terenima spotskog-rekrativnog centra "Topolica" danas je održan 6. Sportsko - rekreativni “Višeboj Bar 2018”, uz vojnički pasulj koji je za učesnike obezbijedila Mornarica Vojske Crne Gore.

Nastupilo je oko 120 rekreativaca sa gostima iz Podgorice, kao i kompletni Upravni odbor nacionalnog saveza "Sport za sve" na čelu sa predsjednikom Milanom Bracanovićem koji je i otvorio 6. Sportsko-rekreativni Višeboj.


Šampioni Višeboja “Bar 2018” su Jadranka Perutović kod dama i Dragan Vukmarković u muškoj konkurenciji.

Specijalna nagrada najmlađi rekreativac pripala je Dunji Radović, koja je nastupila sa četiri godine, dok je Aleksandru Leku Ivanoviću pripala nagrada najstariji rekreativac takmičenja.


Predsjednik Opštinskog saveza "Sport za sve" Bar Ranko Aligrudić pozdravio je rekreativce i goste ističući da su ciljevi Saveza "Sport za sve" promovisanje rekreativnog sporta i zdravih stilova života u cilju poboljšanja psihofizičkog zdravlja građana, omogućavanje da sport i rekreacija budu dostupni svima, kao i omasovljenje Saveza.

U sklopu manifestacije, Streljački klub “Oroz” je u saradnji sa Crvenim krstom i profesoricom Anom Barjaktarević održao čas prve pomoći na kojem su učenici Srednje Ekonomsko-ugostiteljske škole demonstrirali pružanje prve pomoći kod sportskih povreda.

Pored Bracanovića, gosti takmičenja bili su i predsjednici Skupštine Crnogorskog saveza "Sport za sve" i pljevaljskog saveza dr Budimir Bijelić i Gligorije Vojinović, te kolege iz podgoričkog saveza sa doajenom sportske rekreacije Brankom Markovićem na čelu.

Organizatori su na pomoći zahvalili svima koji su podržali višeboj, među kojima je bila i Mornarica Vojske Crne Gore..

Kompletni rezultati:

Bacanje kugle;
Dame + 40
1.Jadranka Parutović
2.Milanka Žarković
3.Vesna Vučinić

Dame do 40
1.Nataša Vukmarković
2.Arnela Čolović
3.Dženeta Kalač

Muškarci +40
1.Dragan Vukmarkoivć
2.Nenad Vučković
3.Hazbo Šabotić

Muškarci do 40
1.Marko Čejović
2.Aleksandar Jahaj
3.Dino Ramusović

Streljaštvo;
Dame
1.Slađana Đokđurić
2.Sanela Šabotić
3.Slađana Mitrović

Muškarci
1.Miladin Vidaković
2.Marko Čupić
3.Žarko Rađenović

 

Skok u dalj
Dame +40
1.Jadranka Perutović
2.Vesna Vučinić
3.Milanka Žarković

Dame do 40
1.Nataša Vukmarković
2.Sanela Šabotić
3.Dženeta Kalač

Muškarci +40
1.Vladimir Vujačić
2.Nenad Vučković
3.Dragan Vukmarković

Muškarci do 40
1.Amir Alibašić
2.Slobodan Novaković
3.Srđan Glišić


Duboki predklon
Dame +40
1.Milanka Žarković
2.Slađana Mitrović
3.Zorka Stojičić

Dame do 40
1.Selma Jahaj
2. Dženeta Kalač
3. Maliha Šabović

Muškarci
1.Srđan Tvrdišić
2.Slobod Dobraković
3. Hasan Backović

Šah
Dame
1.Nataša Vukmarković
2.Smiljana Vukićević
3.Slađana Mitrović

Muškarci
1.Dragan Vukmarković
2.Mišo Radošević
3. Dragan Kuč


Pikado
Dame
1.Vesna Vučinić
2.Borka Gorić
3.Nataša Vukmarković

Muškarci
1.Esad Lukolić
2.Marko Čejović
3.Miloš Zoranović


Odbojka
1.mjesto ekipa 1 40+

Mali fudbal
1.mjesto ekipa 1 “Prijatelji”

Sportsko – rekreativne igre za najmlađe
Hula-hop
1.Lana Radunović
2.Jana Zečević
3.Valentina Jokić

Streljaštvo za djecu
Princeze
1.Katarina Jočić
2.Dragan Kastratović
3.Dajana Moračanin

Muški
1.Ognjen Zečević
2.Vukan Lečić
3.Dragan Kastratović