Ostali sportovi

AK Mornar nastavlja dominaciju i u 2018 godini

| 08:05:2018 | 06:56:01

Na prvenstvu Crne Gore u višebojima u Danilovgradu, članovi atletskog kluba Mornar osvojili su 11 medalja.

U kategoriji pionira pobijedio je Ognjen Vojvodić i ujedno postavio novi rekord Crne Gore za pionire, dok je bronzanu medalju osvojio Lazar Jovović.

Prva tri mjesta u kategoriji mlađih juniora osvojila su sva tri člana Mornara Krsto Bogavac,Petar Tomić i Nikola Stanojević, dok je u kategoriji mlađih juniorki Andrea  Matković osvojila srebrnu medalju.

Najbolja starija juniorka bila je Anastasija Pervova, dok je njena klupska drugarica Aleksandra Matković osvojila bronzanu medalju.

Todor Nišavić osvojio je srebrnu medalju za starije juniore, dok je Danijel Maljević “uzeo” zlatnu medalju i ujedno ispunio normu za Prvenstvo Balkanu za juniore koje će se održati u Turskoj krajem juna meseca.

Dok se jedna ekipa Mornara takmičila u Danilovgradu na višeboju, njihovi klupski drugari su nastupili na međunarodnom mitingu u Zagrebu.

Uspješne nastupe su imali Kristian Subotić i Sara Ratknić na 200 m., Ognjen Barac  na 400m prepone i Darinka Đuričković koja je osvojila bronzanu medalju u bacanju kugle.