Ostali sportovi

Trijumf atletičarki i atletičara Mornara na juniorskom u Baru

| 22:04:2018 | 10:30:12


Na terenima SC “Topolica” u Baru, pod pokroviteljstvom ASCG i u tehničkoj organizaciji AK “Mornar” iz Bara uz tehničku podršku SC “Topolica”, održano je 23.Ekipnog prvenstvo Crne Gore za juniore i juniorke na kome je nastupilo preko 120 atletičara iz 13 atletskih klubova: Budućnost, Jedinstvo, Mornar, Bar, Lovćen, Garač, Sanja, Rudar, Podgorica, Bar, Marović, Zeta 2012 i Arsenal. Van konkurencije nastupili su atletičari AK “Trebinje” iz Trebinja.

U ekipnoj konkurenciji kod juniora prvo mjesto osvojili su atletičari AK “Mornar” iz Bara sa 5.383 boda, drugi su bili atletičari AK “Bar” iz Bara sa 1.566 bodova, a treće mjesto pripalo je atletičarima AK “Lim” iz Berana sa 998 bodova.

Kod juniorki trijumfovale su atletičarke AK “Mornar” iz Bara sa 5.844 bodova, ispred atletičarki AK “Lovćen” sa Cetinja sa 4.544 bodova i atletičarki AK “Bar” iz Bara sa 4.156 bodova.


Najboljim ekipama u muškoj i ženskoj konkurenciji pripale su diplome  i pehari ASCG.

Na takmičenju su postavljena tri rekorda Crne Gore i to:

- Elijan Dervišević, član AK “Marović”, rekord za cicibane u bacanju koplja sa rezultatom 29,90m,
- Milivoje Pajović, član AK “Marović”, rekord za mlađe pionire u bacanju koplja sa rezultatom 33,10m
- Nora Selčanin, članica AK “Marović”, record za mlađe pionirke u bacanju koplja sa rezultatom 19,38m,

Najvredniji rezultat na takmičenju ostvarila je Anđela Drobnjak iz AK.”Jedinstvo” u skoku u dalj  sa 5,64m koja je ispunila normu za ucesce na Drugom Evropskom prvenstvu za male zemlje Evrope za takmicenje koje je na programu 9. juna u Litenstajnu.

Ispred ASCG takmičenju su prisustvovali podpredsjednik Gojko Banjević, generalni sekretar Milan Madžgalj i selektor reprezentacije Osman Erović .

Pobjednici po disciplinama:

JUNIORI: 100m: 1.Danijel Maljević (Mornar) 11,69, 2.Lazar Živković (Lim) 12,48, 3.Savo Bogunović (Bar) 13,00;  400m : 1.Ognjen barać (Mornar) 52,80, 2.Krsto Bogavac (Mornar) 54,54, 3.Danilo Vujičić (Mornar) 55,40; 1500m: 1.Vlado Đurović (Mornar) 4:37,89, 2.Petar Borišić (Garač) 5:34,39; 110m prepone: 1.Ognjen Barać (Mornar) 16,76;  4x100m: 1.Mornar (Bar) 44,94;  Skok u vis: 1.danijel Maljević (Mornar) 180, 2.Marko Perišić (Lovćen) 175; Skok u dalj: 1.Jovica Božović (Rudar) 6,27, 2.Filip Vujadinović (Budućnost)m 5,95, 3.Jovan Mašanović (Bar) 3,57; Bacanje kugle (6kg): 1.Todor Nišavić (Mornar) 11,54, 2.Nikola Orlandić (Bar) 7,92;  Bacanje koplja (800gr): 1.Todor Nišavić (Mornar) 45,40, 2.Nikola Orlandić (Bar) 20,10;

JUNIORKE:100m: 1.Anja Turner (Podgorica) 13,25, 2.Andrea Matković (Mornar) 13,95, 3.Ana Pejaković (Bar ) 14,13; 400m : 1.Sara Ratknić (Mornar) 1:00,37, 2.Ena Balijagić (Jedinstvo) 1:04,37, 3.Milena Perišić (Lovćen) 1:05,97; 1500m: 1.Anastasija Magdelinić (Jedinstvo) 5:11,10, 2.Anastasija Pervova (Mornar) 5:20,03, 3.Marina Marković (Lovćen) 6:14,26; 100m prepone: 1.Maja Rajković (Lovćen) 19,75, 2.Ivona Mirković (Lovćen) 20,29, 3.Aleksandra Matković (Mornar) 20,60; 4x100m: 1.Mornar I - 53,75, 2.Lovćen - 56,29, 3.Bar – 58,00; Skok u vis: 1.Bogdana Mirković (Sanja) 148, 2.Andrea Rajšić (Bar) 146, 3.Mina Mirković (Lovćen) 135; Skok u dalj: 1.Aleksandra Matković (Mornar) 4,88, 2.Milica Popović (Mornar) 4,76, 3.Andrea Matković (Mornar) 4,64; Bacanje kugle (4kg): 1.Darinka Đuričković (Mornar) 11,10, 2.Božana Zlatičanin (Bar) 9,18, 3.Ivona Mirković (Lovćen) 7,90;  Bacanje koplja (600gr): 1.Darinka Đuričković (Mornar) 37,25, 2.Božana Zlatičanin (Bar) 28,56, 3.Maja Rajković (Lovćen) 18,35;