Mali fudbal

Athletic Bar liga – Borbeno kolo

by Nemanja Janković | 15:04:2016 | 19:05:52

Izjednačeni mečevi, mnogo borbe na svakom dijelu terena, mnogo lijepih golova i poteza obilježili su prethodno kolo.Lider, „FPE“ naišao je na snažan otpor odlične ekipe „Elit Cop Stanišić“. I vicešampion je odigrao u svom maniru, a Sutomorčani su oduševili sve partijom koja je obilježila ovaj četvrtak.

Prvo malo iznenađenje viđeno je već na startu. Ekipa „Pizza Pub Luckys“ boljom igrom u nastavku meča savladala je juče neraspoložen tim „Apoteke Belladone“ 8:4. Sjajan ofanzivni kapacitet „ugostitelja“ Masoničić i Đukić pojačan sa uvijek agilnim Jelićem odlučujuću prednost stekao je u 30.minutu baš preko Jelića i tu prednost sačuvao do kraja....

„Mislili smo da nas čeka težak meč, i tako je bilo sve do poslednjih deset minuta duela. Igrali smo dobro u odbrani, i osvojili važne bodove“- rekao je jedan od najboljih Šćepan Jelić.

„AK Šćekić“ je odigrala odličan defanzivni meč u kojem rivalu nisu dozvolili da ozbiljnije ugrozi njihovog golmana. Savladali su „Red Star“ sa 5:0, iako je prvih dvadeset minuta donijelo igru bez golova. Gol Boškovića u 27.minutu prelomio je tvrd meč, a u listu strijelaca se upisao i magični Miodrag Šljivić koji je podsjetio kakvu klasu posjeduje.

„Jak protivnik nije nam dozvolio da od starta nametnemo svoj tempo igre. Ipak, mislim da je naša veća sprema odlučila meč“- rekao je Saša Ćurić.

A duel koji je makar na papiru morao da donese veliku borbu, na terenu nije. Ekipa „Sutomora“ je praktićno „pregazila“ Centro Mobil  8:1. Seriju je otvorio uvijek pouzdani Konatar, nastavio Matanović a sa tri nova gola začinio Radonjić. Čast nekadašnjeg šampiona odbranio je Hadžiburić.

„Volimo da igramo sa ekipama koje se nadigravaju. Ispoštovali smo dogovor prije početka meča, ofanzivno bili jaki i zasluženo slavili“- rekao je Miloš Radonjić.

Pogledajte video

I „Luka Bar“ je stigla do nog trijumfa. Ovoga puta „dokeri“ su savladali poletni „Lester“ 7:3. Već na poluvremenu „plavi“ su golovima Gazivode, Papazija  i Škretovića odlučili pitanje pobjednika. Najmlađi tim lige je u finišu ublažio poraz.

„Važan trijumf i velika tri boda u utakmici u kojoj smo pokazali kvalitet “- rekao je Željko Muro Petranović.

Najborbeniji meč dana odigrale su ekipe „FPE“-a i „Elit Copa Stanišić“ 4:3. Najprijatnije iznenađenje lige je u prvom poluvremenu sa dva gola Višnjića stiglo do prednosti. Lider sedo odmora vratio u igru preko Mrvaljevića. Uslijedila su tri uzastopna gola „profesora“ preko Davidovića, Mrvaljevića i Đukića, ali i novi Višnjića koji nije bio dovoljan za remi.

„Izginuli smo na terenu, igralo se borbeno i oštro, ali u tome i jeste draž. Imali smo naspram sebe odličnog rivala koji će stići do same završnice takmičenja“- rekao je defanzivac lidera Željko Mrvaljević.

U poslednjem meču dana, „Doktori“ su službeno savladali „Port of Adriu“ koja nije u kompletnom sastavu došla na meč.

GOLMAN KOLA MARKO STANIŠIĆ “ELIT COP STANIŠIĆ”

Stameni čuvar mreže tima koji je defanzivno jedan od jačih u ligi, imao je svoje veče i protiv najbolje ofanzivne ekipe briljirao na golu.

GOL KOLA  ŽELJKO MRVALJEVIĆ “FPE”

Ubojita ljevica nekadašnjeg kapitena Mornara i Petrovca ponovo je proradila na maestralan način. Volej za anale sa ogromne distance niko nije mogao zaustaviti.

IGRAČ KOLA  ELVIS ŠKRETOVIĆ  “LUKA BAR”

Sjajan tehničar, hitronogi napadač imao je sinoć svoje veče. Bilo ga je na svakom dijelu terena.Uz to stigao je i četiri puta da se upiše u listu strijelaca.