Odbojka

Marija Milović osvojila Kup Francuske

izvor ; Vijesti.me / foto privatna arhiva | 12:03:2017 | 00:37:31

Njen tim je sjajnom u subotnjem finalu nacionalnog kupa, u Klermon Feranu, pobijedio Bezije sa 3:2

Već u prvoj sezoni u Venelu, crnogorska odbojkašica Marija Milović se domogla trofeja u Francuskoj – njen tim je sjajnom u subotnjem finalu nacionalnog kupa, u Klermon Feranu, pobijedio Bezije sa 3:2 (12:25, 25:17, 22:25, 25:22, 17:15).

To je prvi trofej u istoriji kluba koji je osnovan 1990. godine.

Osvajanjem trofeja u Kupu, Venel je izborio plasman u CEV kup za iduću sezonu.
Naša reprezentativka je igrala svih pet setova u finalu, na kraju je upisala 11 poena, osam iz napada, dva iz bloka i jedan iz servisa.

Više poena od nje u pobjedničkoj ekipi imala je jedino Ferer (25).

U poraženom timu sjajna je bila Izabel Hak sa čak 46 poena!

Venel, koji je osmi u prvenstvu, na putu do finala savladao je Sent Klod Pariz (3:0), Nansi (3:0) i Olimpik (3:0).

Najbolja odbojkašica Crne Gore 2011. godine igra već drugu sezonu u Francuskoj, pošto je lani igrala za Kale.

Subotnji uspjeh crnogorske odbojke u Francuskoj upotpunila je Marija Sandić, koja je sa drugoligašem Šamalijerom osvojila amaterski kup, takmičenje koje ne igraju samo prvoligaši.

Šamalijer je u finalu savladao Mark an Baro sa 3:1 (20:25, 25:23, 31:29, 25:13).

Karijeru je počela u ekipi Luke Bar, a igrala je i za beogradski Poštar i poljsku Pilu.