by Ilija Kovačević | 18:10:2016 | 18:16:06

Kohila VC – Luka Bar 3:1 (25:15, 22:25, 25:13, 25:21)

Kohila, Dvorana ; Sportski centar “KOHILA” – Gledalaca oko 200.
Sudije ; Helio Ormonde (Portugal) i Alexander Pavlov (Rusija)
Poeni iz napada: Kohila 41, Luka Bar 30. Poeni iz bloka: Kohila 5, Luka Bar 6. Poeni iz servisa: Kohila 14, Luka Bar 14. Greške: Kohila 24, Luka Bar 37.

Kohila: Laak 18, Monakme 6, Onpu 5, Pertens, Tamsar, Kardi, Merekula, Karpušina 9, Karm, Gorina 16, Vatra (L), Pejt 6.

Luka Bar: Bojović 6, Dević (L), Duraković, Cenović (L), Joksimović 3, Rovčanin 7, J. Rosić, M. Rosić 7, Vujanović, Vuković 18, Kruta 8, Barjaktarović 1.

Odbojkašice Luke Bar poražene su večeras od estonske Kohile u gostima u prvoj utakmici prvog kola Lige šampiona 3:1 u setovima, poslije 89’ minuta efektivne igre. U setovima je bilo (25:15, 22:25, 25:13, 25:21).

Revanš je na programu u subotu 22. oktobra od 17 sati u SD “Topolica” u Baru.

Izabranicama Vladimira Milačića u revanšu je potrebna pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborile “zlatni set” i šansu da se domognu drugog kola kvalifikacija za LŠ.
Pobjednik ovog duela će u drugom kolu igrati protiv srpske Vizure.

Igrač utamice bila je članica Kohila Kertu Laak (18 poena i 14 grešaka) kao i Anastasia Gorina sa 16 poena, dok su na drugoj strani parirale naročito u drugom periodu meča Dijana Vuković sa (18 poena 7 grešaka), Tijana Kruta (8 poena tri greške). Pored njih istakle su se Milana Rovčanin i Marija Bojović uz mladu Mirjanu Rosić.

Baranke su pravu snagu pokazale u drugom setu koji su dobile poslije 25’ minuta igre (25:22).

Luka Bar je jedan od četiri evropska tima, koji će imati istorijski nastup, u najelitnijem Evropskom klupskom takmičenju, CEV Ligi šampiona.

Po prvi put od svog osnivanja 1992.godine, ‘’Luka Bar’’ nastupa u najprestižnijem klupskom odbojkaškom takmičenju. Do sada su nastupale kao prvakinje Crne Gore u Čelendž i CEV kupu.

Crnogorski prvak ukoliko bude eliminisan iz Lige šampiona sezonu na evropskoj sceni nastaviće u prvom kolu CEV kupa, protiv austrijskog Tirola iz Inzbruka.