Odbojka

Nikoleta Perović nastavila sa odličnim igrama u CEV kupu

by Ilija Kovačević | 08:02:2019 | 08:37:34

Swietelsky BÉKÉSCSABA – SAINT RAPHAËL Var VB: 3:2 (25:23, 18:25, 24:26, 26:24, 15:10)

Sjajni barski odbojkaški tandem Nikoleta Perović - Tanja Bokan nastavlja svoju dominaciju u CEV kupu.

Naime, njihova Bekeščaba je sinoć u prvoj utakmici 1/4 finala ovog takmičenja na svom terenu nadigrala francuski Saint Raphael sa 3:2 u setovima, poslije velike borbe koja je trajala 124 minuta.

Skoro svih pet setova su bukvalno igrana na razliku, izuzev drugog seta koje su gošće relativno lako dobile.

Nikoleta i družina su dobile prvi set 25:23, potom izgubila naredna dva, da bi četvrti i pet set pripao domaćinu.

I u ovom susretu, Nikoleta Perović je bila najbolja poenterka sa čak 26 poena (sedam grešaka), dok je klupska koleginica i kapitenka naše reprezentacije, njena sugrađnka Tanja Bokan meč završila sa 19 poena (sedam grešaka).

Nikoleta je bila i najbolji smečer utakmice sa 22 poena, dok je Tanja utakmicu završila sa 18 poena.