by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 03:11:2018 | 19:47:30

Galeb Poliklinika Hipokrat – Luka Bar: 0:3 (22:25, 18:25, 23:25)

Bar; SD „Topolica”, gledalaca: oko 200.
Sudije. M.Bulatović (Bar) i B.Janjević (Podgorica)

Galeb Poliklinika Hipokrat: Tvrdišić, Kostić, Stanišić, Ćaćić, Roganović, Labović, Nikolić, Petranović, Franović, Barjaktarević, Tuševljak, Mumović, Marotić.

Luka Bar: Petrović, Dević, Duraković, Cenović, Burzanović, Zavišić, Martinović, Knežević, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Franović, Barjaktarović.

Derbi četvrtog kola, donio je duel neporaženih ekipa Galeba i Luke Bar. Prvi ovosezonski gradski odbojkaški derbi završen je u tri seta, pobjedom Luke Bar. Publika je uživala o dinamičnoj i kvalitetnoj odbojkaškoj predstavi za crnogorske prilike.

Naročito je bilo uzbudljivo u prvom i trećem setu, dok je drugi set bio posebna priča.

Galeb bolje počeo, do sredine seta bio konstantno do dva poena u vođstvu. Potom je Luka zaigrala sigurnije u polju kao i na mreži, povela 17:19, te 19:22 čime je prvi set riješen.

Drugi set su obilježila dva velika preokreta, da bi na kraju pripao “sirenama”.

Nošene na “krilima” prvog seta odlično su počela ovaj dio igre, povele 8:1 i 11:2, i činilo se da se Galeb ne može vratiti.

Ipak, posle tajmauta Masoničića, Galeb se serijom 12:2, vraća u igru. Uspjeli su čak da preokrenu rezultat i povedu 14:13, Ipak, uspjeli su da zadrže nizvjesnost do rezultata 16:16, da bi Luka novom serijom stigla do 16:23, za vođstvo 2:0 u setovima.

Treći set je takođe donio dosta uzbuđenja. Do sredine seta je bilo neizvjesno, a zatim je Luka napravila seriju od (4:0) za vođstvo 19:23, pa je poslije 25 minuta igre set pripao “dokerkama” za konačnih 3:0.

-“Čestitke djevojkama na pobjedi. Igrali smo na momente veoma dobro, na momente napravili dosta grešaka. Još uvijek nijesmo u pravoj formi, još uvijek se uigravamo, jer ima određeni broj novih djevojaka u našem rosteru, ali je svakako veoma važno i kad nešto slabije odigrate da pobjeđujete. Dobro se radi i trenira i siguran sam da ćemo vrlo brzo podići igru na mnogo veći nivo. Ali, najvažnije da se dobro radi i ređaju pobjede, kazao je strateg Luke Bar Vladimir Milačić.

Na konstataciju da su od večeras usamljeni na prvom mjestu, Milačić se kratko nadovezao; -“Neka tako ostane do kraja” …

Trener Galeba Nikola Masoničić, nije bio razočaran izdanjem svoje ekipe;

-“Lijepa odbojkaška predstava. Čestitam rivalu na zasluženoj pobjedi. Mojim djevojkama nemam što da zamjerim, odigrale su dobar meč. U ovom trenutku Luka Bar je kvalitetniji i iskusni rival i zaista nijesam razočaran izdanjem moje ekipe, naročito u prvom i trećem setu. Zahvalio bih se našim navijačima, odnosno filijali iz Sutomora koji su napravili sjajan ambijent i prijatno nas iznenadili jer nijesmo imali saznanja da će organizovano doći na derbi. Ostaje nam da radimo, treniramo. Nastavljamo dalje, već za nedjelju dana očekuje nas možda i još veće iskušenje u Podgorici, kazao je Masoničić.

U narednom petom kolu, Galeb je gost Morače, dok će Luka Bar ugostiti budvanski Mediteran.