by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 22:08:2018 | 22:02:08

Crna Gora – Norveška 3:1 (25:17, 25:12, 12:25, 27:25)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 300.
Sudije:  Jovan Jovanović (Srbija) i Gyula Tillman (Mađarska).

Crna Gora: Bokan. Otašević, Perović, Cvijović, Petrović, Milović, Laković, Roganović, Džaković, Ivanović, Vujadinović, Šušić, Pejović, Dragović.

Norveška: M. Steen Knudsen, Bahr, R. Steen Knudsen, Bye, Steinsvag, Aarestad, Kolsvik, Fauske, Vikum, Mikaelsen, Lavickyte, Gilje.

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je, u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019 reprezentaciju Norveške rezultatom  3:1 (25:17, 25:12, 12:25, 27:25).

Crnogorke su u okviru grupe C upisale prvi trijumf poslije dva startna neuspjeha, a do pobjede su došle poslije 92 minuta efektivne igre.

Domaće su odigrale odlična dva seta! Kada se očekivalo da dotuku protivnika, uslijedio je pad u igri. Loš prijem, popriličan broj grešaka donio je prvi set Norvežankama, pa se moralo u četvrti set. U tom dijelu igre viđena je velika borba.

Naime, pulenke Dragana Nešića su odlično započele ovaj dio igre, imale četiri poena viška kod rezultata 13:9. Ipak, gošće se nijesu predavale pa su stigle do izjednačenja na 14:14.

Ipak, ni tu nije bio kraj drami !

Norvežanke su blokom uspjele prvi put da povedu na 21:20, da bi serijom 3:0, došle na korak od taj-brejka (24:21).

Tada je na servis došla kapitenka i najbolja naša odbojkašica Tanja Bokan (21 poen na utakmici) i što sa servisa što iz igre lagano je topila prednost rivala. Poslije smeča naše kapitenke lopta je od bloka otišla u aut za izjednačenje (24:24).

To je bila najava prvog slavlja. Na kraju poslije dvije set i meč lopte Bokan je poslije 30 minuta igre stavila tačku na ovu utakmicu za konačnih 27:25 i 3:1 u setovima.

Uz Tanju Bokan sjajnu partiju je pružila Jelena Cvijović sa 13 poena te Ana Otašević sa 10 poena.

Kod Norvežanki Ragni Steen Knudsen je upisala 14 poena.

Norveška je i poslije trećeg kola bez pobjede, a protiv Crne Gore osvojila je prvi set.

-“Čestitke djevojkama za prvi trijumf u grupi. Poslije dva lagana dobro odigrana seta, došao je pad u igri, ali smo u četvrtom setu uspjeli da se vratimo i upišemo pobjedu. Poslije večerašnjeg trijumfa smo ostali u igri za prva dva mjesta, ali ćemo i u Norveškoj u nedjelju morati odigrati još kvalitetnije kako bi upisali trijumf. Vidjeli ste da je Grčka u gostima sa maksimalnim rezultatom savladala Ukrajinu tako da ćemo sada morati da se usredsredimo na Ukrajinke kako bi došli u poziciju da konkurišemo za drugo mjesto koje vodi dalje. Biće teško, nijesmo u nekoj dobroj situaciji, ali nećemo odustati bez borbe”, kazao je selektor Dragan Nešić.

U drugom meču ovog kola Grčka je kao gost iznenadila Ukrajinu 3:0.

Tabela poslije trećeg kola
Grčka 3 3 0 9   bodova
Ukrajina 3 2 1 6
Crna Gora 3 1 2 3
Norveška 3 0 3 0

Crna Gora i Norveška biće rivali i u četvrtom kolu, u subotu od 18 sati u Fridrikštadu.

Posljednja dva meča biće odigrana u januaru.

Plasman na šampionat obezbijediće po dvije prvoplasirane u svojim kvalifikacionim grupama.

Na Evropskom prvenstvu 2019 u konkurenciji odbojkaša i odbojkašica prvi put igraće 24 selekcije.