Luka Bar na korak od devete titule prvaka Crne Gore

Rudar – Luka Bar 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 22:25)

Pljevlja; SC “Ada”, gledalaca oko 300.
Sudije:  S. Simonovska (Bar) i S. Kovačević (Podgorica).

Rudar: Bojović,  Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Bulatović, Smolović, Marković, Džaković, Stanić, Vujadinović, Petrović, Knežević.

Luka Bar: Petrović, Dević, Duraković, Cenović, Rovčanin, Slankamenac, Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjaktarović.

Odbojkašice Luke Bar na korak su od nove, devete titule šampiona u nezavisnoj Crnoj Gori. Baranke su večeras u Pljevljima savladale Rudar 3:1, i povele 2:0 u finalnoj seriji.

Barske “sirene” imaju priliku da već u nedjelju pred svojim navijačima proslave novu titulu.

U drugoj utakmici finalne serije, Baranke su večeras slavile sa 3:1. U setovima je bilo (23:25, 25:19, 25:23 i 25:22).

Barski tim dobio je i prvi međusobni duel pred svojim navijačima istovjetnim rezultatom 3:1.

Sa druge strane, Rudar nije uspio da prekine veliki niz Luke Bar koji traje nešto više od devet godina.

Nevjerovatan niz pobjeda protiv Rudara na domaćoj sceni barskog kluba je za ripli. “Sirene” su upisale 37. uzastopni trijumf!

Rudar je posljednji put savladao Luku Bar 25. aprila 2009. godine, u trećem meču finala plej-ofa. Ukupan skor pobjeda u korist Baranki je sada 49:5.

Domaće su mnogo bolje otvorile utakmicu, imale sigurnih 11:4, ali su gošće stigle u finišu seta do izjednačenja 19:19, a potom i potpuno preokrenule 23:19. Ipak, ni tu nije bio kraj, pa su domaće serijom 6:0, uspjele da dobiju set.

U drugom setu su Baranke uzvratile. Imale su gošće minimalno vođstvo do finiša seta 18:17, da bi sa tri uzastopna poena prelomile ovaj dio igre.

Treći set bio je nova drama u velikom finalu. Domaće su konstatno vodile do 23:19, da bi serijom 6:0, “sirene” stigle do 2:1 u setovima.

Četvrti set, bila je nova preslikana situacija iz trećeg perioda. Domaće su diktirale ritam, imale u finišu vođstvo 22:20, da bi serijom 5:0 pulenke Vladimira Milačića stigle do velike pobjede.