„Sirene” pobjedom krenule u odbranu titule prvaka Crne Gore

by Ilija Kovačević | 28:04:2018 | 18:51:55

Luka Bar – Rudar 3:1 (25:10, 19:25, 25:18, 25:18)

Bar; SD „Topolica”, gledalaca: oko 150.
Sudije: M. Delić (Budva) i S. Simonovska (Bar).

Luka Bar: Petrović, Dević, Duraković, Cenović, Rovčanin, Slankamenac, Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjaktarović.

Rudar: Bojović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Smolović, Petrović, Marković, Džaković, Stanić, Vujadinović, Knežević.

Odbojkašice Luke Bar pobjedom su krenule u odbranu titule ali i otvorile finalnu seriju play – off-a za titulu prvaka Crne Gore. Baranke su večeras sa 3:1 nadigrale pljevaljski Rudar i stekle početnu prednost u seriji.

Kao i u svakom okršaju Luke Bar i Rudara ove godine, i u ovoj se vodila žestoka borba.

U većem dijelu meča, gledali smo dosta neizvjesnosti i rezultatskih preokreta. Ipak, domaćin je u rpelomnim trenucima meča bolje igrao i zasluženo slavio.

Baranke su odlično otvorile utakmicu i za svega 16’ minuta efektivne igre dobile prvi set 25:10.

Drugi set nam donosi potpuno drugu sliku na terenu. Gošće su uzvratile istom mjerom, bile dominantne (19:25) za 1:1 u setovima.

U trećem setu nova dominacija “sirena” , pa je i ovaj period igre u laganom ritmu pripao Barankama za konačnih 25:18.

Domače su odlično otvorile ispostaviće se poslednji period igre.

Pulenke Vladimira Milačića su lako došle do velikih 18:12, ali su gošće “mini serijom” 5:0, uspjele da se vrate na svega dva poena zaostatka 19:17.

Ipak, nakon tajm –auta trenera Milačića, domaće su serijom 6:1, stigle do prve pobjede u velikom finalu.

-Prve utakmice finalne serije su po običaju teške, a tako je bilo i večeras. Igrali smo dosta rastrzano i mi i oni, naš sjajan prvi set, a sve ostalo sa puno grešaka i u grču, al smo uspjeli da dobijemo ekipu Rudara što je najvažnije i pobjedom otvorimo finalnu seriju. Jako puno nam znači ova pobjeda, pred revanš i nastavak serije. Nadam se da ćemo mi prije svega bolje odigrati u Pljevljima sa manje grešaka, a moram istaći da smo večeras imali problema sa korektorkom Dijanom Vuković koja je oslonac ekipe ove kao i prethodne godine, jer je malo trenirala prethodnih sedam-osam dana zbog bolova u ledjima. Čak je drugu utakmicu protiv Morače odigrala pod bolovima, tako da i njoj moramo čestitati na dobroj igri i požrtvovanju, odigrala je za ekipu i nadam se da ćemo u srijedu bolje odigrati, kazao je trener Luke Bar Vladimir Milačić.

-“Dobra utakmica, ali očekujem da ćemo narednu utakmicu mnogo bolje odigrati jer su večeras dvije igračice igrale povrijeđene, ali će do srijede sigurno da se oporave. Nadam se da ovoga puta u finalnoj seriji možemo nešto da uradimo, čak da osvojimo prvo mjesto i titulu iz Bara preselimo u Pljevlja, kazala je odbojkašica Rudara Majda Čakar.

Druga utakmica finalne serije igra se u srijedu drugog maja u SD “Ada” u Pljevljima od 19 sati i 30 minuta.

Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice.