by Ilija Kovačević | 18:04:2018 | 18:08:11

Galeb Poliklinika Hipokrat – Rudar 2:3 (21:25, 25:15, 25:21, 13:25, 8:15)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko; 100.
Sudije: Simonovska (Bar), Kovačević (Podgorica).

Galeb PH: Tuševljak, Tvrdišić, Nikolić, Ćaćić, Mašanović, Stanišić, Kostić, Čajić, Krkalović, Barjaktarović, Vujović, Mumović, Marotić.

Rudar: Bojović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Smolović, Marković, Džaković, Stanić, Knežević, Vujadinović, Petrović.

Pljevaljski Rudar prvi je finalista play –off-a. Pljevljanke su večeras u Baru u drugoj utakmici polufinala pobijedile domaći Galeb sa 3:2 i sa 2:0 u pobjedama se plasirarele u finale.

Pljevaljski tim je četvrti put ove sezone savladao ekipu Galeba i zasluženo izborio finale.

Gošće su bolje otvorile meč i prvi set riješile u svu korist. U nastavku su Baranke zaigrale mnogo bolje i sa dva seta preokrenule rezultat na 2:1, ali su gošće bile skoncentrisanije u završnici susreta i slavile nakon taj – brejka sa 3:2 u setovima.

Mladi sastav iz Bara je i pored velikih problema sa povredama u završnici sezone, seniorski šampionat okončao uspješno. Baranke su nedavno osvojile Kup Crne Gore, igrale polufinale play - off-a i sada se okreću završnici mlađih kategorija gdje takođe imaju velike ambicije.

Odbojkašice Rudara u finalu čekaju boljeg iz duela Luka Bar – Morača. Baranke vode 1:0 u seriji a druga utakmica je večeras u Podgorici.

Finalna serija za prvaka Crne Gore bi po kalendaru trebala da počne 28. aprila.