Galeb poražen u prvom meču 1/2 finala play – off-a u Pljevljima

by Ilija Kovačević / foto MEDIA Pro - Studio Petović | 14:04:2018 | 19:20:28

Rudar – Galeb PH: 3:1 (17:25, 25:15, 25:20, 25:21)

Pljevlja; SC “Ada”, gledalaca oko 300.
Sudije; B. Batizić i B. Janjević (Podgorica) / linijske sudije; M. Beljkaš i G. Posuka

Rudar: Bojović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Bulatović, Smolović, Marković, Džaković, Stanić, Vujadinović, Petrović.

Galeb PH: Tuševljak, Tvrdišić, Nikolić, Ćaćić, Mašanović, Roganović, Stanišić, Kostić, Čavić, Krkalović, Barjaktarević, Vujović, Mumović, Marotić.

Rudar je u Pljevljima upisao startni trijumf na otvaranju polufinalne serije play – off-a za titulu prvaka.

Ipak, na krilima osvajanja Kupa Crne Gore Baranke su odigrale dobar meč u Pljevljima i do samog kraja bile u “igri” za brejk.

“Galebice” su mnogo bolje otvorile meč i prvi set ubjedljivo dobile 25:17.

U nastavku su domaće relativno lako dobile drugi (25:15),  da bi treći poslije velike borbe pripao pulenkama Nataše Marković (25:20).

Četvrti odlučujući set domaće su bolje počele (9:6, 11:8), da bi izabranice Nikole Masoničića  uspjele da stignu do izjednačenja i povedu (11:12). Bukvalno se do kraja seta igralo poen za poen, da bi na kraju pripao Pljevljankama (25:21), za konačnih 3:1.

Druga utakmica polufinala play – off-a je na programu 18. aprila od 17,00 sati u dvorani “Topolica” u Baru.