Luka Bar poslije taj-brejka do trijumfa nad Moračom

by Ilija Kovačević / foto MEDIA Pro - Studio Petović | 14:04:2018 | 19:09:59

Luka Bar – Morača: 3:2 (21:25, 23:25, 25:10, 25:16, 15:7)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 100.
Sudije; Sudije; S. Simonovska i M. Bulatović (Bar) / linijske sudije; M. Mandić i S. Vujičić

Luka Bar: Petrović, Duraković, Pepđonović, Cenović, Rovčanin, Slankamenac, Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjaktarović.

Morača : Delić, Krivokapić, Dragović, Jašović, Matanović, Roganović, Gigović, Rakočević, Miljanić, Kamčeva, Globarervić, Vukićević.

Prva utakmica polufinala play – off-a za titulu prvaka opravdala je očekivanja. U dvorani “Topolica” je viđena velika borba, dosta preokreta i na kraju pet setova.

Pulenke Peđe Đonovića su odlično počele meč i relativno brzo povele sa 2:0 u setovima.

U prvom setu dileme nije bilo, ali su gošće u drugom setu uspjele da se “vrate” poslije vođstva “sirena” 21:16 i ovaj dio igre riješe u svoju korist 25:23.

Vidjevši da je vrag odnio šalu, odbojkašice Vladimira Milačića su konačno zaigrale na očekivanom nivou i dva seta, treći i četvrti, uspjele da riješe ubjedljivo (25:10, 25:16).

Na taj način se ušlo u peti odlučujući set koji je poslije bolje igre pripao domaćinu (15:7).

Igra se u dvije dobijene utakmice, a druga utakmica polufinalne serije play – off-a za prvaka Crne Gore igra se u srijedu 18. aprila od 20,00 sati u Podgorici.