Odbojkašice Galeba osvojile Kup Crne Gore za 2018. godinu

Luka Bar – Galeb PH: 1:3 (21:25, 20:25, 26:24, 19:25)

Bar; SD „Topolica“, gledalaca oko 300.
Sudije; M.Delić (Budva) i S.Simonovska (Bar)

Luka Bar; Petrović, Dević, Duraković, Cenović, Pepđonović, Rovčanin, Slankamenac, Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjaktarović.

Galeb; Tuševljak, Tvrdišić, Nikolić, Ćaćić, Mašanović, Roganović, Stanišić, Kostić, Čavić, Barjaktarević, Vujović, Krkalović, Mumović, Marotić.

Odbojkašice Galeba PH osvojile su Kup Crne Gore za ovu godinu. „Galebicama“ je ovo treći trofej Kupa u klubskoj istoriji, dok su „sirene“ ostale na sedam titula.

Gledali smo sjajno finale dva barska kluba, a slično kao i u prošlom finalu Kupa, Galeb PH je poveo sa 2:0 u setovima, a Luka Bar se vratila u trećem dijelu igre, ali za potpun preokret ipak nijesu imale snage.

Novi gradski odbojkaški okršaj je donio sjajnu odbojku, punu dinamike, jednom riječu, finale je opravdalo očekivanja.

U prvom setu bukvalno se igralo poen za poen. Galeb je vodio do prvog tehničkog (11:12), potom Luka Bar preuzela vođstvo, da bi „sirene“ nakon sjajnih servisa Dijane Vuković povele 18:14. Serijom 7:0, Galeb se vratio u finišu seta, došavši do prednosti 18:21. U tim trenucima sjajno je funkcionisao blok „gošći“ Kostić, Čavić, Vujović, domaće nijesu imale rješenja, pa je prvi set završen 25:21 u korist Galeba.

Pulenke Nikole Masoničića su nastavile i u drugom setu onamo gdje su stale. Savršeno je funkconisao njihov napad, u odbrani bile sigurne, pa su do tehničkog tajm-auta odbojkašice Galeba stekle pet poena prednosti (7:12). Ipak, poslije mini odmora Luka Bar je zaigrala sigurnije kako na servisu tako i u polju, pa su brzo preokrenule rezultat, zahvaljujući raspoloženoj za igru, Dijani Vuković na (18:15). Ni tu nije bio kraj drame u ovom dijelu igre. Galeb se slično kao i u prvom setu vratio u finišu ovog dijela. Poslije sjajnih servisa Lane Marotić serijom (5:0) su stekle prednost od (18:20), da bi nakon 20' minuta efektivne igre i ovaj set serijom (10:2) riješile u svoju korist (20:25).

U sličnom ritmu, nastavilo se i u trećem periodu. Bukvalno poen za poen, a na tehnički su odbojkašice Galeba imale minimalnih (11:12). „Galebice“ su i poslije odmora nastavile u istom ritumu, došle do (11:15), da bi tada stigao novi preokret. Pulenke Vladimira Milačića su se trgle zaigrale daleko sigurnije u finišu ovog dijela igre, zahvaljujući Milani Rovčanin koja je sa servisa nanizala par poena kao i bloku Slankamenac – Rosić, pa je na semaforu pisao rezultat (19:15) za Luku Bar. Ipak, Galeb se nije predavao i anulirale su prednost domaćina za tili čas na (19:19). Domaće su ipak, nakon par grešaka odbojkašica Galeba stekle novu prednost (22:19), „gošće“ se vratile nakon bloka Marijane Mumović na 23:23. Niezvjesnost je potrajala, pa je ovaj set otišao na razliku, a nakon rezultata 24:24, Vuković i Rovčanin su poslije 19' minuta igre u ovom dijelu meča, donijele „dokerkama“ set za konačnih 26:24.

U četvrtom setu Galeb je imao konstantnu prednost (2:8, 7:12, 9:14), koju „sirene“ nijesu uspijevale da anuliraju, čak su odbojkašice Galeba stekle ogromnih 21:10, pa se na kraju zasluženo radovao mlađi odbojkaški kolektiv iz Bara.

-„Čestitke ekipi Galeba, igrali su bolje večeras, mislim da smo našu šansu ispustli u prvom setu kada smo poveli 18:14, i u tim trenucima smo donijeli nekoliko pogrešnih odluka, a one su se kasnije razigrale. Dan ranije smo imali težak meč sa Rudarom, Galeb protiv Morače, ali su večeras naše rivalke igrale jako dobro, na našu žalost daleko bolje nego sinoć. Trofej zasluženo ide u njihove ruke, očekuje nas play-off, a porazi su sastavni dio takmičenja. Nama ostaje da se oporavimo za duele sa Moračom i polufinalnu seriju“ koja nas očekuje, rekao je trener Luke Bar Vladimir Milačić.

-„Nadali smo se da ćemo osvojiti trofej, onako iz sjenke. Prošli smo kroz jako tešku sezonu odigrali već mjesec dana bez dvije odbojkašice, uspjeli da se skupimo, a povrh svega tokom prošle nedjelje smo ostali bez našeg člana kolektiva, domaćina na utakmicama Slaviše Tuševljaka koji je iznenada preminuo. To je ostavilo traga na sve nas, on nije bio samo domaćin već naš prijatelj, drug, a njegova kćerka igra u našem timu i ovaj trofej bi želio da posvetim njemu i nadam se da je ponosan na nas i titulu. Mogu da obećam da ćemo se potruditi kao klub i individue da njegovu kćerku i sina izvedemo na pravi put. Što se tiče same utakmice, bilo je teško, borba velika, bez prevelikih oscilacija smo igrali jako dobro, osim u tom trećem setu. Nadigrali smo rivala i nadam se zasluženo slavili, kazao je trener Galeba Nikola Masoničić.

Po završetku utakmice uslijedila je ceremonija dodjele medalja i pehara. Generalni seretar OSCG Ivan Bošković je uručio medalje službenim licima, sudijama Miloradu Deliću i Sonji Simonovskoj, te supervizoru na finalnom turniru Kupa, Ani Ivanović.

Srebrne medalje odbojkašicama Luke Bar uručila je Tanja Bokan kapiten ženske seniorske odbojkaške reprezentacije Crne Gore, dok je zlatne medalje odbojkašicama i rukovodstvu Galeba uručio Nenad Vujanović, član predsjedništva OSCG.

Na kraju, pehar namijenjen osvajaču Kupa Crne Gore za 2018. godinu, kapitenu ŽOK Galeb Nikoleti Vujović je uručio Cvetko Pajković, predsjednik OSCG.