Odbojka

Luka Bar i Galeb PH u finalu Kupa Crne Gore za 2018. godinu

by Ilija Kovačević | 08:04:2018 | 20:34:44

U finalu odbojkaškog Kupa Crne Gore za sezonu 2017/ 18 gledaćemo dva barska sastava, Luku Bar i Galeb PH.

“Sirene” će braniti titulu osvojenu prošle godine, dok će Galeb pokušati da se revanšira za prošlogodišnji poraz kada je Luka Bar od 0:2 stigla do 3:2 i sedme titule osvajača Kupa.

Na drugoj strani, odbojkašice Galeba će pokušati po treći put u klubskoj istoriji da se domognu pehara osvajača Kupa, nakon što su ovu titulu osvajali 2010. i 2016 godine.

Barski timovi će, tako, peti put odlučivati o peharu. Luka Bar je bila bolja 2011, 2015. i prošle godine, dok je Galeb, do sada, jedino finale dobio 2010. godine.

Luka Bar se nada osmom peharu u ovom takmičenju, dok će Galeb pokušati da se domogne trećeg trofeja.

Finale je sjutra od 16 sati i 30 minuta.

ŽOK Luka Bar

Luka Bar – Rudar 3:1 (25:18, 25:17, 13:25, 25:18)

Bar; SD "Topolica", gledalaca: oko 300. Sudije: S. Simonovska i M. Bulatović (Bar),

Luka Bar: Petrović, Pepđonović, Duraković, Cenović, Rovčanin, Slankamenac, Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjaktarović.

Rudar: Bojović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Bulatović, Smolović, Marković, Džaković, Stanić, Vujadinović, Petrović.

Luka Bar je u prvom polufinalu relativno lako stigla do prednosti od 2:0 u setovima. U prvom setu neizvjesnosti je bilo do 18:17, kada su “sirene” serijom 7:1, došle do seta.

AOK Rudar

U drugom periodu, zanimljivo je bilo do rezultata 17:15 za “dokerke” , da bi Pljevljanke u trećem setu zaigrale maksimalno skoncentrisano, pa je ovaj dio igre pripao gošćama 25:13.

U četvrtom setu borba je trajala samo do tehničkog tajm-auta (12:10, odnosno 14:13), da bi u nastavku igrao samo jedan tim za konačnih 3:1 u setovima.

Foto; MEDIA Pro (ŽOK Galeb)

Morača – Galeb 1:3 ( 20:25, 25:21, 18:25, 20:25)

Bar; SD "Topolica“, gledalaca: oko 200. Sudije: M. Delić (Budva) i D. Vučinić (Podgorica)

Morača : Delić, Krivokapić, Dragović, Jašović, Matanović, Ajković, Roganović, Gigović, Rakočević, Grebović, Miljanić, Kamčeva, Globarervić, Vukićević.

Galeb PH: Tuševljak, Tvrdišić, Nikolić, Ćaćić, Mašanović, Roganović, Stanišić, Kostić, Čavić, Krkalović, Barjaktarević, Vujović, Mumović, Marotić.

U drugom polufinalu oslabljeni sastav Galeba PH je nadvisio sebe. Bez dvije povrijeđene odbojkašice iz prve postave (Vujošević i Drešić) za koje je sezona završena, nadigrale su velikog rivala u četiri seta.

Već u ranoj fazi, Baranke su stekle prednost u prvom setu (11:3, 16:10),  da bi Podgoričanke kako je set odmicao igrale sve kvalitetnije, pa su u finišu stigle do 23:20. Ipak, “galebice” nijesu dozvolile potpuni preokret.

Drugi set je Morača bolje otvorila, vodila 17:11, ali su domaće dobrom serijom uhvatile rivalke na 20:20. Ipak, nijesu uspjele da prelome ovaj dio igre u svoju korist.

Treći set je donio potpunu dominaciju Galeba, naročito od tehničkog tajm-auta za velikih 25:18.

Četvrti, odlučujući set donio je bukvalno igru, poen za poen do sredine ovog dijela igre. Morača je imala “plus tri” (7:4), da bi Baranke uspjele da preokrenu na (12:9). Drama je trajala do rezultata 15:12.

Galeb je serijom poena “otišao” na 20:14, čime je meč bio riješen za konačnih Galeb PH – Morača: 3:1.