by Ilija Kovačević | 13:03:2018 | 08:42:11

Bar volley – Volley star 3:2 (25:13, 25:20, 15:25, 22:25, 17:15)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 70.
Sudije: M. Delić (Budva) i M. Bulatović (Bar) .

Bar volley: Pekić, Jovančević, Pekić, Šabovic, Miljanić, Marović, Vujisić, Bojić, Novović,  Caković, Lečić, Sekulić, Koković, Radević.

Volley star: Vuković, Đokić, Nikolić, Vojinović, Ćetković, Vulić, Danilović, Mirković.

Odbojkaši Bar volley-a pobijedili su sinoć u dvorani “Topolica” nikšićki Volley star u utakmici 15. kola Prve lige sa 3:2, i na najljepši način okončali ligaški dio sezone. U setovima je bilo (25:13, 25:20, 15:25, 22:25, 17:15). Trener Ivan Dobrković je priliku da zaigraju pružio svim prvotimcima, a treći set je odigrala kombinovana kadetsko-pionrska selekcija barskog kluba.

Najmlađi sastav u ligi je ligaški dio šampionata završio na odličnom trećem mjestu iza neprikosnovenih Jedinstvo Bemaxa i Budućnost Capital Plaze. Barani su osvojili velikih 15 bodova (5 pobjeda i sedam poraza) i pokazali da će u narednim sezonama biti važan faktor na muškim prvoligaškim odbojkaškim terenima.

Trener barske ekipe Ivan Dobrković je nakon meča izjavio da je jako zadovoljan partijom svojih momaka,a najviše ga raduje to što mlađi igrači koriste dobro svaku svoju šansu kada im se ukaže.

- "Prva dva seta kao iz udžbenika, tačno onako kako možemo da igramo, sa jakim servisom a odbranom protivniku nismo dali nikakve šanse da nas ugrozi. U trećem setu smo odlučili da na teren izvedemo konbinovan sastav, od naše kadetske i pionirske ekipe sa 4 igrača od 14 godina koji su se sa mnogo iskusnijim protivnikom nosili ravnopravno do sredine seta i to me raduje. Četvrti i peti set je nešto što ne smije da nam se ponavlja i moramo biti skoncentrisaniji cijelo vrijeme i ne podcjenjivati protivnika. Na kraju sam zadovoljan pobjedom a dobili smo ono što smo htjeli i na pravi način priveli regularni dio prvenstva", kazao je Dobrković.

U premijernom susretu poslednjeg kola Budućnost Capital Plaza je očekivano pobijedila nikšićku Sutjesku sa maskimalnih 3:0.

Puleni Ivana Dobrkovića su pored dobrih igara u šampionatu, veliki uspjeh ostvarili i u Kup takmičenju gdje su se plasirali u samu završnicu, odnosno na Finalni turnir Kupa Crne Gore 2018, koji se narednom vikenda 17. i 18.marta igra u dvorani “Nikoljac” u Bijelom Polju. Žrijebom je odlučeno da se u subotu 17. marta Bar volley u prvom polufinalu sastane sa podgoričkom Budućnosti, dok drugi par čine Jedinstvo i Sutjeska. Finale je dan kasnije (nedjelja) od 18 sati.