Rukomet

Prvi As poražen od Danilovgrada

by Ilija Kovačević | 26:11:2017 | 19:40:11

Prvi As – Danilovgrad: 23-39 (14-20)

U utakmici sedmog kola Druge muške rukometne lige, daleko iskusniji gostujući sastav je bez problema upisao novi trijumf.

U gostujućem sastavu čije je prosjek 25-30 godina nije bilo dileme u konačan ishod. A o razlici u godinama govori i podatak da u redovima barske ekipe za koju svakako radi vrijeme, Andrej Dobrković ima 13 godina, Bošnjak i Mijušković po 15, Kovačević 13 godina …
Barani su bili ravnopravan takmac do 22 minuta (12:13) i igrač više za domaće. Ali od tog trenutka su kola krenula nizbrdo sa Barane, pa je rezultatska razlika iz minuta u minut rasla.

U toku utakmice se povrijedio jedini ljevoruki rukometaš u ekipi Marka Dobrkovića, Meris Bošnjak, što je bio ogroman hendikep za domaći sastav.

Alan Agović je u ekipi Prvog asa postigao 6 golova, Emir Mujić i Andrej Dobrković po četiri pogotka.

Kod gostiju Dejan Lipovina je postigao 9 golova, Filip Racković osam, a Milovan Marković i Jasmin Omerčević po 6 golova.

U narednom kolu Prvi As igra sa Budvanskom rivijerom iz Budve.