by Ilija Kovačević | 05:11:2017 | 19:36:22

Sudije: Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević (Cetinje)

Sedmerci: Mornar 4 (3), Komovi 2 (1).
Isključenja: Mornar 8, Komovi 16 minuta.

Mornar 7: Bajković, Ražnatović, Bujić 5, Ljuši, Nikezić 8, Abramović 6, Čejović 1, Živković 5, Dević 4, Dašić, Knežević, Radić 3, Plamenac 1.

Komovi: Lalević, Barjaktarović, N.Kastratović, Bakić 6, Elezović 2, Filipović, Vojvodić, V.Kastratović 7, Došljak, Radičević 2, Mi.Kastratović 6, Ćukić 5, Marijanović 2.

U meču petog kola Prve lige, rukometaši Mornara su u derbiju začelja osvojili prve ovosezonske bodove.

Barani su večeras u “Topolici” savladali sastav Komova 33-30.

U prvom poluvremenu gosti su bili bolji rival i na odmor otišli sa tri gola prednosti, da bi Barani u nastavku zaigrali mnogo kvalitetnije.

Od 40’ minuta, domaći su imali konstantnu prednost koja je na 10’ minuta prije kraja iznosila “plus 4” (29:25).

U mlađanom sastavu iz Bara svi zaslužuju čestitke za borbenost i prikazanu partiju.

U tome su prednjačili prije svih golman Marko Knežević koji je u odlučujućim trenucima spustio “roletnu” ka svom golu i najjefikasniji igrač domaćih Nikola Nikezić sa osam golova.

Važan doprinos u prvom trijumfu dali su Nikola Abramović sa šest golova, te Luka Bujić i Miloš Živković sa po pet golova.

U ekipi Komova istakli su se Vladan Kastratović sa sedam i Miija kastratović sa šest golova.

U narednom šestom kolu Mornar 7 je gost Lovćena.

Tabela poslije petog kola

1        Lovćen                 4        4        0        0        133 - 93      40      8
2        Partizan 1949       5        4        0        1        141 - 121    20      8
3        Jedinstvo              4        3        0        1        120 - 100    20      6
4        Mojkovac 2005    5         1        0        4        119 - 139    -20    2
5        Komovi                5         1        0        4        129 - 152    -23    2
6        Mornar 7             5        1        0        4        132 - 169    -37    2