by Ilija Kovačević | 12:03:2017 | 18:18:08

Sudije ; Novica Mitrović i Miljan Vešović (obojica iz Podgorice)
Isključenja ; Mornar 7 (8 minuta) – Ivangrad (8 minuta)
Sedmerci ; Mornar 7 (3:3) – Ivangrad (5:4)

Mornar 7 ; Knežević, Bajković, A. Ražnatović, Bujić 4, Nikezić 5, Abramović 2, Čejović 7 (3), Lalošević, Ašanin 6, S. Ražnatović 7, Dašić, Plamenac, Ivanović.

Ivangrad ; N. Trifunović, Ne. Popović, D. Radević, N. Marsenić 7 (1), F. Masrenić 4, Radivčić 8, Jevrić 2, Bogavac, N. Radević 5 (3), M. Anđić 3, Kastratović, D. Anđić, Ni. Popović, Rajović, A. Trifunović.

U još jednom derbiju začelja Barani su upisali važan tirjumf u borbi za opstanak. Puleni Mikija Despotovića i Dragana Gvozdenovića su savladali Ivangrad 31:29 poluvrijeme (14:13) i na taj način popravili šanse vezane za ostanak u eliti. Ovom pobjedom Barani su prepustili “fenjer” prvoligaške tabele ekipi Rudara koji će svoju utakmicu protiv Mojkovca na domaćem terenu odigrati u utorak veče.

Bio je ovo duel sa puno preokreta, naročito u prvom poluvremenu. Gosti su bolje počeli i imali gol ili dva prednosti sve do sredine provg poluvremena kada je Ašanin izjednačio na (7:7), da bi Balša Čejović koji je uz Sava Ražnatovića i golmana Kneževića vodio svoj tim do druge pobjede doveo svoj tim u 21’ minutu u prvo vođstvo na utakmici (9:8).

Na veliki odmor domaći su otišli sa golom prednosti da bi u nastavku sa tri gola, preko Čejovića, Abramovića i Bujića za pet minuta došli do kapitalnih (17:13) a nešto kasnije i plus pet (19:14) golom Nikezića. Ipak, gosti se nijesu predavali, na drugoj strani domaći su prokockali par napada, pa su preko Nemanje Marsenića i Novice Radevića uspjeli da stignu pa čak i preokrenu rezultat u svoju korist (24:25) na osam minuta prije kraja.

Ipak, iako mlađani sastav, Barani su stisli redove i preko Nikezića (2 gola) i Luke Bujića ponovo preokrenuli igru i rezultat u svoju korist za novu prednost 27:25.

U finišu su domaći imali i plus tri (29:26), gosti uspjeli da smanje na gol zaostatka, da bi pobjedu potvrdio na 40 –tak sekundi prije kraja golom sa devet metara Sava Ražnatović.

Pored Kneževića, S. Ražnatovića i Čejovića, sjajan doprisnos novom trijumfu Barana, dali su i ostali igrači, prije svih Ašanin, Nikezić, Bujić i Abramović.

U narednom 12.kolu Mornar 7 je gost Mojkovca.