by Ilija Kovačević foto Miki Bijedić | 07:04:2019 | 20:35:39

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 100.
Sudije; Ivan Drobnjak i Nemanja Rovčanin (Podgorica)

Sedmerci; Prvi As (3:2) – Danilovgrad (7:5)
Isključenja; Prvi As (8 minuta) – Danilovgrad (4 minuta)

Prvi As; Petar Hadži Ristić (11 odbrana), David Drča (2 odbrane), Stefan Bajić, Meris Bošnjak 8, Mladen Popović 8, Denis Šabanović 3, Aldin Slaković, Irfan Hajdarović, Miljan Dević 1, Emil Bošnjak, Arijan Agović 3, Alan Agović 9, Miloš Mijušković 2.

Danilovgrad; Bijelić (6 odbrana), Kadović, Tomanović, Kažić 1, Marković 5, Marušić, Radičević 4, Globarević, Joksimović 1, Zmajević 2, Jokanović 5, Lipovina 11, Obradović, Jovanović, Vujović 3.

Mladi rukometaši Prvog asa upisali su važan trijumf u utakmici 15. kola Druge lige.

Puleni Gorana Simića i Miloša Kovačevića su na pleća “položili” drugoplasirani tim ovog ranga, sastav Danoilovgrada 34:32.

Poslije “egal” prvog poluvemena (16:16), Barani su predvođeni Alanom Agovićem sa 9 golova, te Mladenom Popovićem i Merisom Bošnjakom (postigli po 8 pogodaka), prelomili meč u više nego burnom i dramatičnom susretu.

Daleko iskusniji gosti su se držali i bili u prednosti od dva do tri gola do 49’ minuta, kada je Denis Šabanović doveo svoj tim do prednosti 28:27.

Potom je izjednačio Aleksa Vujović, da bi golovima Mladena Popovića i Alana Agovića Barani stigli do ispostaviće se kapitalne prednosti od dva gola 30:28 u 54' minutu.

Tačku na ovaj meč stavio je golom na 20-tak sekundi prije kraja Meris Bošnjak.

U redovima gostiju sjajnu partiju su pružili Dejan Lipovina sa 11, te Milovan Marković i Miloš Jokanović sa po pet golova.

U narednom 16. kolu koje je na programu 20. ili 21. aprila, Prvi As je gost Mojkovca 2005.