Rukomet

Rukometašice Prvog asa u derbiju kola slavile u Tivtu

by Ilija Kovačević | *04:03:2019 | 08:10:40

Na otvaranju proljećnog dijela sezone rukometašice Prvog asa su upisale važan trijumf. Baranke su proteklog vikenda u Tivtu savladale istoimeni domaći tim 20:19, poluvrijeme (9:7), u derbiju 11. kola Druge lige.

Baranke su konstantno imale prednost od tri do četiri gola razlike, koju su na kraju krunisale novim, osmim trijumfom uz jedan poraz. Prvi As je sa 16 bodova usamljen na prvom mjestu, tri više od Tivćanki.

U barskom sastavu, Nina Đokić je bila najjefikasnija sa 5 golova, Tina Truš i Dina Pepić su postigle po četiri pogotka, dok je Ješa Miljanić upisala tri gola.

U domaćem sastavu, Bojana Ćuzović sa 7 i Anita Muratović sa 6 golova bile su bolje od ostalih.

U narednom 12. kolu, Baranke dočekuju Berane 2003.

*   *   *

U Drugoj muškoj rukometnoj ligi, odigrane su utakmice 10. kola. Ekipa Prvog asa je u gostima poražena od Danilovgrada 43:26, poluvrijeme (22:12).

Danilovgrad koji je pretedent za prvo mjesto i prelazak u viši rang je potvrdio ulogu favorita i u laganom ritmu stigao do važnog trijumfa.

Miloš Mijušković sa 9, te Denis Šabanović sa pet golova bili su bolji od ostalih u redovima barskog drugoligaša, dok su se u domaćem sastavu istakli Dejan Lipovina sa 10, te Milovan Marković i Vuksan Zmajević sa po šest golova.

U narednom kolu, Prvi As dočekuju Mojkovac 2005.