Lider Druge lige slavio u “Topolici”

by Ilija Kovačević | 09:12:2018 | 12:46:09

Foto; RK Prvi As

Prvi As – Rudar : 30 – 41 (14-19)

U derbiju devetog kola Druge lige, rukometaši pljavljaskog Rudara su kao gosti slavili u Baru protiv Prvog asa 41:30, poluvrijeme 19:14.

Rudar je očekivano upisao trijumf  i prvi dio sezone završio bez poraza, sa osam pobjeda i jednim remijem.

Puleni Gorana Simića su nešto jači otpor pružili u prvom poluvremenu dok su gosti u nastavku bili dominantni.

Barski tim je prvi dio sezone završio sa četiri trijumfa i pet poraza, što je za jedan od najmlađih timova lige sjajan uspjeh.

U domaćem sastavu odlične role su imali Meris Bošnjak i Emir Mujić sa 7, te Mladen Popović sa četiri gola, dok su kod gostiju bolji od ostalih bili; Miodrag Ćorsović sa 11, te Emir Dulović i Aleksa Knežević sa po osam golova.

Šampionat Druge muške lige biće nastavljen početkom marta a u tom desetom kolu Prvi As je gost Danilovgrada.