Rukometašice Prvog asa jesenje šampionke Druge lige

by Ilija Kovačević | 08:12:2018 | 18:30:24

Prvi As – Budućnost III: 34 – 28 (17-15)

Rukometašice barskog Prvog asa jesenje su šampionke Druge lige.

Pulenke Steva Šiška Nikočevića su večeras u Baru savladale Budućnost III sa 34:28, poluvrijeme 17:15, u utakmici 10. kola Druge lige.

Sjajne Baranke su od početka do kraja bile u vođstvu, a gošće su samo u prvom poluvremendu u dva navrata/12:12 I 14:14)  uspjele da stignu do izjednačenja.

U nastavku su domaće iz minuta u minut igrale u šampionskom ritmu, da bi u 40’ minutu stigle do večeras maksimalne prednosti sedma golova prednosti (26:19) golom Nine Đokić.

Pored Nine Đokić sa 11 golova, efikasne su u barskom sastavu bile; Arnela Beharović sa 9, Ina Labudović i Tina Truš sap o pet pogodaka.

I ovoga puta su veoma dobre na golu bile Adriana Matas sa 8 i Matea Marvučić sa jednom odbranom.

Jesenji dio sezone rukometašice Prvog asa zavaršavaju sa sedam pobjeda i jednim porazom koji su doživjele od Berana 2003 u gostima (29:27) u petom kolu.

Šampionat Druge ženske rukometne lige biće nastavljen početkom marta naredne godine, a Baranke će u okviru 11. kola igrati u Tivtu derbi kola protiv istoimenog domaćeg tima.