by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 03:12:2018 | 18:33:58

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 200.
Sudije; Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević (Cetinje)

Sedmerci; Mornar 7 (3:1) – Ivangrad /
Isključenja; Mornar 7 (12 minuta) – Ivangrad (12 minuta)

Mornar 7; Marko Jović, Đorđije Bajković, Stefan Ražnatović 2, Marko Mitrović 2 (1:0), David Ljuši, Danilo Dragojević, Nikola Abramović 9, Balša Čejović 3 (2:1), Balša Jovićević 1, Miloš Dević, Jovan Marojević 8, Ognjen Mašanović 1, Boban Ašanin 3, Nikola Kojičić, Luka Mrdak 3.
I
vangrad; D. Došljak, Ne. Popović, Đurašković 11, Marsenić 9, L. Došljak 2, Elezović, Folić 3, Adrović, Femić 5, Ni. Popović 1, Mališić, Miković.

Rukometaši barskog Mornara 7 ostvarili su prvi trijumf u ovogodišnjem šampionatu. U 9. kolu Prve lige, Barani su u derbiju začelja savladali Ivangrad 32:31, poluvrijeme (16:16) poslije velike drame u finišu meča.

Naime, najbolji strijelac domaćih Nikola Abramović je na 30-tak sekundi prije kraja doveo svoj tim u vođstvo (32:31), iako su gosti samo minut ranije imali prednost od jednog gola (30:31), kada je pogodio najbolji stijelac gostiju Nemanja Đurašković.

U poslednjih 30-tak sekundi sjajna odbrana Barana na čelu sa golmanom Markom Jovićem je odoljela, a gosti su sekund prije kraja sa krila pogodili stativu i slavlje domaćih rukometaša je moglo da počne.

Kao što se i očekivalo, derbi začelja je opavdao očekivanja. Borbenosti i neizvjesnosti nije falilo od prvog do poslednjeg minuta.

Domaći su bolje počeli, vodili sa dva gola prednosti do 17’ minuta kada je bilo 10:8, najviše zahvaljujući raspoloženim Marojeviću, Abramoviću i Čejoviću, ali i na golu odličnom Joviću.

U finišu prvog dijela gosti su se bolje snašli i preko Luke Došljaka poveli sa dva gola prednosti 10:12.

Ipak, na poluvrijeme su rivali otišli sa neriješenim rezultatom 16:16, da bi u nastavku poslije dva I po minuta igre gosti prvi došli do gola.

Za samo 11’ minuta nastavka domaći su preokrenuli rezultat i serijom (6:2) stigli do tri gola prednosti. U 41’ minutu je bilo 22:19 za Barane kada je sa lijevog krila pogodio Balša Jovićević i to je bila najveća prednost jedne ekipe na večerašnjoj utakmici.

Deset minuta kasnije poslije nekoliko odličnih intervencija golmana Danila Došljaka, gosti stižu rivala (51’ minut 27:27, Đurašković).

Od tog trenutka na sceni je bila igra nerava sa obje strane i prava rezultatska klackalica,a gosti su preko Luke Došljaka ponovo poveli 28:29, na pet minuta prije kraja meča.

Kada je izgledalo da su gosti možda i blizu osvajanja cijelog plijena, na scenu je ponovo stupio Jovan Marojević sa dva pogotka za 30:30 , da bi u već opisanom finišu za goste pogodio Đurašković, a za domaće Ognjen Mašanović i Nikola Abramović za konačnih 32:31.

U poslednjem 10. jesnjem kolu Mornar 7 je narednog vikenda 8. ili 9. decembra gost Budvanske rivijere, nakon kojeg će uslijediti prvenstvena pauza do početka marta 2019. godine.