by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 10:11:2018 | 18:13:09

Mornar 7 – Partizan 1949: 28 – 37 (15-20)

Sudije; Mladen Beharević (Cetinje) – Igor Čavor (Podgorica)

Sedmerci; Mornar 7 (6:3) – Partizan 1949 (2:2)
Isključenja: Mornar 7 (12 minuta) – Partizan 1949 (18 minuta)

Mornar 7; Bajković, Jović, Ražnatović, Mitrović, Ljuši, Dragojević 2 (1), Abramović 6, Čejović 7 (2), Jovićević 3, Dević 1, Markojeivć 6, Mašanović, Ašanin 3, Kojičić, Mrdak.

Partizan 1949; Sinđić, Čule, Pleskonjić, Samardžić 7, Peruničić 10 (2), Radonjić, Perišić 8, Dobrović 2, Blečić, N. Drakulović 2, Teskera 1, Drašković, Međedović, V. Drakulović 7., Kaluđerović.

Rukometaši tivatskog Partizana 1949 pobijedili su večeras u Baru domaći Mornar 7;
37 – 28 u utakmici šestog kola Prve lige.

Mladi barski sastav je dobro počeo meč i imao aktivan rezultat do 20’ minuta prvog dijela kada su se gosti “odlijepili” golom Veselina Drakulovića na (11:13).

Do poluvremena gosti su otišli na plus pet, da bi u nastavku prednost Tivćana iz minuta u minut rasla do maksimalnih “plus 12” (25:37) u 58’ minutu kada je veoma dobrog Marka Jovića savladao Marko Teskera. U finišu meča, domaći su preko Dragojevića, Devića i Ašanina smanjili za konačnih devet razlike.

Kod gostiju odličnu partiju je pružio Đorđo Peruničić sa 10, te Aleksa Perišić sa 8 i Veselin Drakulović sa 7 pogodaka, dok su u domaćem sastavu bolji od ostalih bili; Balša Čejović sa 7, te Nikola Abramović i Jovan Marojević sa po šest golova.

U narednom sedmom kolu Mornar 7 je 17. ili 18. Novembra gost Jedinstva u Bijelom polju, dok je Partizan 1949 slobodan.