Komovi na startu rukometnog šampionata slavili u Baru

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 29:09:2018 | 18:44:23

Sudije; Bogdan Kaluđerović i Ivan Vujačić (Cetinje)
Sedmerci ; Mornar 7 (0:2) – Komovi /
Isključenja; Mornar 7 (12 minuta) – Komovi (18 minuta)

Mornar 7; Hadži Ristić, Jović, Bajković, Ražnatović, Mitrović, Ljuši, Dragojević 2, Abramović 5, Čejović 3, Dević 1, Marojević 5, Martinović, Ašanin 4, Karanikić 1, Kojičić 1.

Komovi; A. Kastratović, Lalević, Mitrović, Milović 2, Račić 3, Bakić 10, Radević 1, Jukić, V. Kastratović 4, M. Kastratović 5, Čukić 3, Babović 1.

Na premijeri nove rukometne sezone u Baru, rukometaši Komova su kao gosti slavili protiv Mornara 7; 22:29.

U prvom poluvremenu dok je mlađani sastav domaćina imao snage bila je to ravnopravna utakmica. Sredinom poluvremena puleni Milorada Despotovića su vodili sa dva gola prednosti (7:5), dok je na golu “briljirao” talentovani golman Petar Hadži Ristić (inače kadet 2002 godište) koji je nanizao veliki broj odbrana. Ipak, gosti su preko najboljeg strijelca meča Aleksandra Bakića (10 golova) u finišu prvog dijela uhvatili priključak i prvi put poveli (7:8).

Na poluvrijeme su gosti otišli sa dva gola prednosti, da bi u nastavku do izražaja došla fizička sprema i iskustvo Andrijevčana.

U nastavku su se gosti brzo odlijepili na “plus 4” 10:14, do maksimalnih večeras (17:27 u 48’ minutu) susreta.

Domaći su ipak preko Dragojevića, Karanikića i Kojičića u finišu meča ublažili poraz za konačnih 22:29.

Pored Bakića, u gostujućim redovima su se istakli Račić I Čukić sa po tri pogotka, dok je na golu neprelazan bio Aleksandar Kastratović.

U redovima Mornara 7, pored sjajnog Hadži Ristića, istakli su se Abramović i Marojević sa po 5 golova, Ašanin sa 4 te Čejović sa tri gola.

U narednom kolu rukometaši Mornara 7 su gosti Ivangrada.