Rukomet

„Rukometni vrtić“ iz Bara slavio u Podgorici za drugo mjesto

by Ilija Kovačević / privatna arhiva | 11:05:2018 | 20:54:55

ŽRK Feniks – ŽRK Prvi As: 28 – 30 (16-16)

Rukometašice Prvog asa pobijedile su danas u derbiju podgorički Feniks u gostima 30:28 u utakmici poslednjeg 18. kola Druge lige.

Nakon jučerašnje pobjede Ulcinja nad Tivtom, Baranke su ponovo zasposjele drugo mjesto na tabeli, ali do konačne pozicije broj dva mnogo toga zavisiće od nedjeljne utakmice u Tivtu između domaće ekipe i Rudara. Ukoliko Pljevljanke upišu trijumf, Baranke će na kraju lige i definitivno biti druge na tabeli, iza lidera Rudara za koji igra gro rukometašica podgoričke Budućnosti, što bi bio izvanderan rezultat.

Baranke su ligaški dio sezone završile sa 11 pobjeda 1 remijem i 4 poraza, odnosno 23 boda.

Danas su Baranke igrale bez šest rukometašica iz prve postave i poslije velike drame uspjele da upišu trijumf. Naime, tri rukometašice iz Podgorice koje su igrale na pozajmici nijesu više članice barskog kluba, Milica Bokan je bila spriječena zbog obaveza na fakultetu, dok su Tomić i Janaković teže povrijeđene, a Indira Mujić već duže vrijeme igra rovita. Uz to na početku sezone su prestale da se bave sa rukometom Đeljošević (drugi strijelac ekipe), te Niković i Markoč.

Dakle, ukupno čak 10 rukometašica sa početka sezone nije više u pogonu, tako da su dobar dio lige uz Arnelu Beharović i Andrijanu Matas iznijele djevojčice 2003. i 2004. godište.

Ipak, u barskom klubu ističu da kako god završi nedjeljna utakmica u Tivtu, ovo je bila uspješna sezona za Baranke, odnosno najbolja od osnivanja.

Uz to stasavaju nove-mlade snage poput Dine Pepić koja je u reprezentaciji 2004. godište, te Arnele Beharović koja je u reprezentaciji 2000. godište, tako da se i individualno pkazao rad u klubu koji sa klupe vodi Marko Dobrković.

Što se tiče današnje utakmice u Podgorici, Prvi As je u dramatičnoj završnici stigao do pobjede iako su gošće po riječima trenera Marka Dobrkovića imale velike zamjerke na arbitražu podgoričkog sudijskog para, Vujisić i Ivanović.

Gošće su vodile do 20' minuta prvog poluvremena, da bi Feniks koji se takođe borio u ovom meču za treće mjesto, preokrenuo rezultat i poveo 14:12. Ipak, na poluvrijeme su ekipe otišle sa nariješenim rezultatom 16:16.

Domaće su i u drugom poluvremenu nastavile u dobrom rtimu (vođstvo 22:20), da bi Baranke uspjele da izjednače na (22:22). Tada Arnela Beharović dobija čak 4' minuta isključenja, ali su gošće i taj pritisak uspjele da prevaziđu i u 57' minutu povedu 28:25.

Ni tu uzbuđenjima nije kraj ! Sudijski par isključuje na dva minuta dvije rukometašice iz Bara, domaće hvataju priključak na 29:28. Gošće na drugoj strani nijesu uspjele da iskoriste napad, pa domaće iz kontre dolaze do sedmerca i dva minuta isključenja za rukomtašicu Prvog asa. Sve se to dešava u poslednjem minutu - Matas brani sedmerac, da bi sudije poslije pet sekundi posjeda lopte podigle ruke za „pasivni napad“. Ipak, Nina Đokić je uspjela brzo da odreaguje i pogodi za konačnih 30:28, odnosno za novo veliko slavlje Baranki.