by Ilija Kovačević | 10:03:2018 | 18:19:27

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 100.
Sudije; Filip Marinović i Predrag Martinović (Podgorica)
Sedmerci; Mornar 7 (3:3), Jedinstvo (4:3).
Isključenja; Mornar 7 (6 minuta), Jedinstvo (10 minuta)

Mornar; Knežević, Bajković, Ražnatović 2, Bujić 6, Ljuši 1, Abramović 3, Čejović 5 (1:1), Živković 1, Dević 1, Dašić, Marojević, Radić 4 (2:2), Plamenac 2.

Jedinstvo; Ljaljević, Lutovac, Čampar 2, Vojinović 6, Šošić 4, Danić 5, Zonjić, Varagić 6 (3:2), Đurđević 2 (1:1), Joksimović, Karišik, Ćuzović 6.

Na otvaranju proljećnog dijela sezone Prve lige, rukometaši Jedinstva su pobijedili Mornar 7 u Baru 31-25.

Iskusniji i kvalitetniji tim je slavio nad barskom mladošću koja se i pored poraza nije obrukala. Naprotiv, pružila je u ovom trenutku svoj maksimum.

Gosti su dobro otvorili utakmicu poveli 9:4, u 14’ minutu da bi srčani Barani do poluvremena iz minuta u minut igrali sve sigurnije, pa su predvođeni Čejovićem, Bujićem io sigurnim na golu Kneževićem na poluvrijeme otišli sa nerijšenim rezultatom 14:14.

U nastavku skoro dva minuta se igralo bez pogotka,ali su domaći ipak prvi i poslednji put večeras stigli do vođstva u 33’ minutu kod rezultata 15:14, pogotkom Balše Čejovića.

Od tog trenutka iskusniji Bjelopoljci su zaigrali sigurnije, pojačali rima, pa su sedam minuta kasnije imali “plus 4” (16:20).

Do kraja susreta, razlika je rasla do maksimalnih devet golova prednosti – 55’ minut (21:30). Ipak, do kraja susreta domaći su uspjeli da smanje prednost gostiju za konačnih 31 – 25.

Pored golmanskog para Laljević – Lutovac, u ekipi iz Bijelog Polja istakli su se Ćuzović, Varagić i Vojinović, dok su kod domaćina bolji od ostalih bili; Bujić sa 6, Čejović sa 5, te Radić sa 4 gola.