Košarkaši Mornara bez plasmana u Top 8 Fibakupa

Cmoki – Mornar: 84 – 45 (22:10, 19:12, 24:12, 19:11)

Minsk; Arena "Minsk", gledalaca oko 1.650
Sudije; Chris Dodds (GBR), Pavel Fuska (SVK) i Marko Vladić (AUT).

Cmoki; Gaulden-Saddler 14, Adamović 2, Trastsinetski 7, Salash 2, Meshcharakou 7, Semianiuk 3, Korzh 1, Czerapowicz 24, Kudrautsau 8, Paliashchuk 5, Kravish 2, Gray 9.
Mornar; Ćalić, Mićović, Needham 20, Pavićević, Mijović, Pavić 7, Vujošević, Mugoša, Raley-Ross 10, Vranješ 4, Bakić, Luković 4.

Košarkaši Mornara ostali su bez plasmana u četvrtfinale FIBA Eurokupa, odnosno ulaska u Top 8 ovog takmičenja.

Mornar je večeras u Minsku, u šestom kolu K grupe, doživio pravi rezultatski debakl. Gosti su poraženi od bjeloruskog Cmokija 84:45 i takmičenje u grupi završili kao trećeplasirani.

Barani su do samo prije dva kola skoro bili vizirali pasoš za osminu finala, ali su poslije poraza prije sedam dana na svom terenu od danskog Bakena i večeras u Minsku ostali bez nastavka takmičenja, iako im je za večerašnji prolaz bio dovoljan i poraz do sedam poena.

Crnogorski i bjeloruski tim ostvarili su po tri trijumfa, ali je nastavak takmičenja izborio Cmoki zahvaljujući boljem međusobnom skoru, pošto je Mornara u Baru slavio 83 - 76.

Barani su odigrali sigurno najgoru utakmicu ove sezone. Pulenima Mihaila Pavićevića ništa nije polazilo za rukom pa je visok poraz bio neminovan.

Prvi poen na utakmici Barani su postigli tek u šestom minutu kada je Ross poslije vođstva domaćih od 11:0 prvi put pogodio za dva poena.

Loš ritam se nastavio i u drugom periodu pa je na veliki odmor Mornar otišao sa minusom od 19 poena (41 – 22).

Na kraju trećeg perioda gosti su bili u minusu čak 31 poen (65 – 34), da bi na minut i 35 sekundi prije kraja meča Nidam i drugovi gubili nevjerovatnih 44 poena (83 – 39).

Cmoki su do pobjede i nastavka takmičenja vodili Kristofer Čerapovič sa 24 i Devon Gulden-Sedler sa 14 poena.

U više nego skromnom barskom timu najbolji je bio Derik Nidam sa 20 koševa.