Barani bolji od Cmokija u trećem kolu nove faze Fibakupa

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 17:01:2018 | 22:23:33

Mornar – Cmoki: 83 – 76 (25:18, 15:26, 20:16, 23:16)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 500.
Sudije; Konstantin SIMONOW (Njemačka), Thomas BISSUEL (Francuska) i  Henri HILKE (Finska)

Mornar; Ćalić, Mićović 9 , Needham 19, Pavićević, Mijović, Pavić 2, Vujošević 8, Mugoša 6, Raley-Ross 20, Vranješ 7, Bakić 5, Luković 7.

Cmoki; Gaulden-Saddler 16, Adamović 9, Trastsinetski 9, Salash 9, Meshcharakou 2, Vabishchevich, Semianiuk 4, Korzh, Czerapowicz 4, Kudrautsau 14, Paliashchuk 3, Kravish 6.

U utakmici 3. kola “K” grupe Fibakupa, košarkaši Mornara su večeras u Baru savladali Cmoki iz Minska 83 – 76.

Barani su upisali drugi trijumf (savladali Solnoki Olaj na premijeri osmine finala u Baru
73 – 68), dok su u drugom kolu u Danskoj poslije produžetka poraženi od Baken Birsa
93 – 92.

Poslije relativno slabe prve dvije četvrtine i poluvremena koje je pripalo gostima (40:44), Barani su u nastavku zaigrali kvalitetnije i na krilima najboljeg pojedinca susreta Rejli Ross-a u poslednjem periodu riješili pitanje pobjednika, nakon što je treći period završen neriješeno (60:60).

Poslije poena Lukovića i Nidama, Barani su na 2 minuta i 37 sekundi prije kraja utakmice stigli do osam poena prednosti (78:70), što se ispostavilo kao dovoljan kapital za finiš utakmice.

Večerašnja utakmica je odigrana u spomen na Mića Žugića, mladog košarkaša Mornara koji je stradao u željezničkoj nesreći na Bioču, 23. januara 2006. godine.
Košarkaški klub Mornar svakog januara od tada (ovo je 12. put) organizuje memorijalni turnir u znak sjećanja na četrnaestogodišnjeg dječaka, odličnog đaka i talentovanog košarkaša koji je zauvijek ostao na biočkim vrletima.

Prošle i ove godine odigrana je po jedna utakmica jer Mornar u januaru ima zgusnut raspored i čitavog mjeseca igra u ritmu srijeda - subota.

Tim povodom, najboljem akteru večerašnjeg meča Brendisu Rejliju - Rosu je iz ruku Mićovog oca Bora uručen pehar na kojem piše: "MVP memorijala 'Mićo Žugić' 2018".

U drugoj utakmici trećeg kola “K” grupe Baken Bears je večeras u Danskoj savladao Szolnoki Olaj 96 – 88.

Utakmice 4. kola igraju se u srijedu 24. januara, a Mornar je od 18 sati gost Szolnoki Olaja, dok će Baken Bears istog dana od 18, 30 h ugostiti Cmoki iz Minska.