Nova šuterska rapsodija: Mornar drugi put bolji od Olimpije

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić & video ABA liga | 13:01:2018 | 22:11:22

Mornar – Petrol Olimpija: 101 – 81 (18:23, 33:18, 25:21, 25:19)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 2.000
Sudije; Mario Majkić (Slovenija), Vladan Šundić (Crna Gora), Branislav Mrdak (Srbija)

Mornar; Pavićević, Ćalić, Mićović 1, Needham 18, Mijović, Pavić 15, Vujošević 4, Mugoša 12, Raley-Ross 14, Vranješ 21, Bakić 2, Luković 14.

Petrol Olimpija; Kastrati, Radulović 3, Tratnik 5, Oliver 16, Špan 6, Bubnić, Badžim, Morgan 8, Lorbek 19, Battle 15, Hrovat 9.

Košarkaši Mornara su nastavili pobjednički niz u ABA ligi. Poslije Partizana, Mege i FMP-a, pred Baranima su oružje morali da polože i Ljubljančani i to drugi put ove sezone.

Domaći su u okviru 16 kola savladali Petrol Olimpiju 101 – 81, poslije mnogo bolje igre u drugom poluvremenu.

Definitivno, Barani plove ka polufinalnu ABA lige !

Gosti su u Bar došli sa novim trenerom i pojačani u odnosu na prethodne mečeve i očekivao se mnogo jači otpor barskom timu koji je nakon poslednjih igara i prvi favorit za četvrto mjesto koje vodi u play – off.

Bila je to prava šuterska rapsodija domaćih košarkaša koji su poslije slabije prve četvrtine koja je pripala gostima u nastavku namjestili nišanske sprave i goste ispratili sa prvom stotkom Mornara ove sezone.

Do 12. minuta su puleni trenera Zorana Martića bili u vođstvu u finišu prve četvrtine i sa maksimalnih 10 poena 23:13), a kada je MVP večerašnjeg duela Nemanja Vranješ dva minuta kasnije pogodio trojku za drugo vođstvo Barana (31:28 - Nidam u prvom minutu doveo Mornara u vođstvo 2:0), krenula je urnebesna serija domaćina.

"Srce mi je puno, mogu da čestitam mojim igračima na izuzetno kvalitetnoj utakmici. Nije lako dobiti ekipu Olimpije koja je sastavljena od iskusnih i vrlo kvalitetnih igrača sa dugom rotacijom, jer na svakoj poziciji imaju po dva veoma dobra igrača. Dobiti ih ovakvom razlikom zaista nije lako. U igri koju smo večeras prikazali uživali smo svi: moji igrači, stručni štab i ja, i što je najbitnije - publika. Milo mi je da vidim barsku publiku na nogama kako ovacijama pozdravlja igrače Mornara. Publika je počela da uživa jer je prepoznala da se ovdje stvorio jedan sistem protiv koga nije lako igrati. Trebalo je možda malo vremena, ali sve je došlo na svoje mjesto.

Ovo je jedna u nizu utakmica do kraja ABA lige, peostalo je još šest kola, ravnopravno ulazimo u borbu za četvrto mjesto, daćemo sve od sebe da stignemo do plej ofa, ali i ako to ne ostvarimo neće biti kraj svijeta.

Više me raduje ova igra od same pobjede. Igrači sa klupe (uslovno rečeno, jer mi smo tim), dali su maksimalan doprinos ovoj pobjedi, prvo su se oni razigrali, pa onda i svi ostali. Ponosan sam na ovu igru koju smo večeras prikazali. Ako ovako nastavimo da igramo ne znam dokle nam je domet." – rekao je nakon meča trener domaćih Mihailo Pavićević.

Vukota Pavić koji u poslendje vrijeme pruža sve kvalitetnije partije, bio je zadovoljan četvrtom pobjedom u nizu;

"Zahvalio bih se svojim sagračima na lijepoj i atraktivnoj igri. Na moje veliko zadvoljstvo dvorana 'Topolica' je sve više ispunjena. To je našom i trenerovom zaslugom jer smo ostvarili četvrtu vezanu pobjedu. Sjajno je to što smo brejk protiv FMP-a u Beogradu ovdje potvrdili."

Ipak, na poluvrijeme su rivali otišli sa vođstvom Mornara (51:41), gosti uspjeli da priđu početkom trećeg perioda na (56:54), ali je to bilo sve što su uspjeli da urade.

Čak 10 trojki su u nastavku pogodili Barani ( u prv om svega dvije), odnonso Vranješ, Nidam, Mugoša i Pavić koji je svojom trojkom u poslednjim trenucima stavio pečat na večerašnje sjajno izdanje domaćih.

"Dobro smo otvorili utakmicu, ali onda me je već u prvoj četvrtini, oko šestog, sedmog minuta, iznenadila situacija u kojoj su mi tri igrača tražila izmjenu zbog raznih stvari. Potom smo, zbog te troduple izmjene, sami sebi oduzeli ritam, vratili u život Mornar, koji je poslije igrao sa puno samopouzdanja. Nismo uspjeli da ostvarimo glavni cilj - da igramo bolju i čvršću odbranu, kao i da pariramo domaćim igračima u skoku, tako da je krajnji rezultat posljedica svega toga. Igrali smo premekano, Mornar nas je stigao, onda ga je krenuo šut, a kad se Barani raspucaju teško ih je zaustaviti" - rekao je Zoran Martić, trener Petrol Olimpije.

"Nismo se držali dogovora koji smo imali na skautingu i u svlačionici. To je bilo u vezi njihovog 'pikenrola' i 'jedan na jedan'. Nismo iskoristili 'male faulove' i oni su lako dolazili do koša. Dobro smo ušli u utakmicu, a onda smo dozvolili mnogo otvorenih trojki i poslije je bilo teško da se vratimo u meč" – kazao je Bojan Radulović, igrač Petrol Olimpije.