Mornar – Mega Bemax: 87 – 83 (18:25, 27:23, 24:19, 18:16)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 2.000
Sudije; Sreten Radović, Krunoslav Peić, Denis Hadžić (Hrvatska)

Mornar; Pavićević, Ćalić, Mićović 7, Needham 36, Mijović, Pavić 7, Vujošević, Mugoša, Raley-Ross 15, Vranješ 4, Bakić 2, Luković 16.

Mega Bemax; Mushidi 1, Rebić 7, Sinovec 9, Marjanović, Čančar 14, Bitadze 21, Jovičić 4, Lazić 9, Koprivica 4, Fundić 14, Kapetanović.

Košarkaši Mornara u dobrom raspoloženju odlaze na mini praznični odmor. U Baru je večeras pobijeđena ekipa Mege 87:83, u utakmici 14. kola ABA lige.

Mornar se revanširao rivalu za poraz u Sremskoj Mitrovici (91:70) i upisao sedmu pobjedu u regionalnom takmičenju ove sezone uz isto toliko poraza.

Ujedno ovo je prvi trijumf Mornara nad Megom od kad igraju ABA ligu. Naime, Barani su do ovog kola izgubili sva tri dosadašnja meča, dva u Sremskoj Mitrovici, jedan u Baru.

Prošle sezone sastali su se dva puta i u Ligi šampiona, Mornar je dobio u "Topolici" 87:85, a tadašnja Mega Leks je bila bolja kod kuće 60:53.

Barani su poveli poenima Bakića 2:0 i od tog trenutka pa sve do početka treće četvrtine gosti su imali prednost koja je u pojedinim trenucima iznosila i 13 poena razlike (19:32).

Domaćinu ništa nije polazilo za rukom u prvom poluvremenu, izuzev par solo akcija “dvojca” Nidam - Ross.

Ipak, domaći se bude u finišu drugog perioda na krilima barskih amerikanaca za podnošljiviji minus na poluvremenu (45-48), da bi u nastavku Nidam i Ross, potpomognut centrom Lukovićem odigrao na visokom nivou.

Naročito je blistao bivši plej crnogorske reprezentacije koji je bio nezaustavljiv i istakao kandidaturu za MVP ovog kola.

U 21’ minutu Derik Nidam je pogodio “trojku” za drugo vođstvo Barana na utakmici 50:48, da bi serijom (13:2), puleni Mihaila Pavićevića stigli do izraženije prednosti (67:59).

Gosti se ipak vraćaju, pa se na mini odmor odlazi sa svega dva poena viška u korist Mornara (69:67), da bi na nekih 7 minuta prije kraja meča poenima najboljeg pojedinca u redovima Mege Goge Bitadze gosti ponovo poveli (73:74).

Za novu sedmu pobjedu Barana pobrinuo se Nidam koji je večeras odigrao simultanku sa odbranom gostiju.

-„Mega je jako dobar tim i ovo je za nas teška i velika pobjeda. Znali smo da će i kad budemo u prednosti Mega napadati i gristi, odnosno da se neće predati i srećam sam zbog trijumfa ali i skok igre koja je večeras odlično funkcionisala. Upisan je važan trijumf i ovo je velika pobjeda za nas“ - rekao je MVP ovog meča Derik Nidam.

-„I u najavi sam rekao da niko ne voli da igra protiv Mege koja igra jako dobro, u jakom ritmu u oba pravca, agresivno a spletom nesrećnih okolnosti su došli u ovakvu situaciju na tabeli. Znam da će oni prebroditi ovu krizu jer to zaslužuju sa igrom kakvu forsira njihov trener, odnosno sa igrom koja je između ostalog jako atraktivna kako u gostima tako i na domaćem parketu. Presrećan sam zbog teške pobjede. Utakmica se lomila više puta, a prelomni trenutak je bio u prvom poluvremenu kad smo uspjeli da se vratimo poslije dvocifrenog minusa i to je bio ključ utakmice. Ušli smo isuviše mekano u utakmicu, u nastavku smo daleko bolje branili pik-en-rol, promijenili napad, imali fenomenalnog Nidama i anda je lako pričati kad igrač odigra na tom nivou. Kad jedan igrač preuzme na taj način odgovornost onda je i treneru lako“- rekao je nakon utakmice trener Barana Mihailo Pavićević.

Pored Derika Nidama sa 36 poena, domaće su do pobjede vodili Uroš Luković sa 16 poena (dabl-dabl učinak 11 skokova) i Brendis Rejli-Ros sa 15 poena.

U ekipi Mega Bemaksa, koja je doživjela deset poraz, najbolji je bio Goga Bitadze sa 21 poenom.

-„ Po ko zna koji put gubimo u završnicama utakmicu. Imali smo i večeras dva tri otvorena šuta za produžetak ili priključak, a možda i nijesmo zaslužili povoljniji ishod gledajući igru tokom večerašnjeg meča, naročito kad dozvolimo igraču da nam ubaci 36 poena. Opet smo ispustili jako bitnu pobjedu. Imamo par dana da se pripremimo i ostvarimo što bolji rezultat u Ljubljani. Mornaru čestitke na zasluženoj pobjedi“ - rekao je igrač Mega Bemaxa Nikola Rebić

-„ Zaslužena pobjeda Mornara, očigledno je veliki broj poraza u neizvjesnoj završnici ove sezone ostavio traga na moju ekipu i nije nam mirna ruka u tim situacijama, što je bio slučaj i večeras. Imali smo nekoliko šuteva da meč uvedemo u našu korist, ali idemo dalje. Borićemo se da popravimo stanje na tabeli i da se pomjerimo sa ovog mjesta gdje smo trenutno. Igrali smo jako lošu odbranu nad Nidamom, a on je igrač da ako mu se dozvoli ubaci dosta poena. Sa par lakih poena se razigrao i onda ga je mnogo teško bilo čuvati. Bila je ovo lijepa utakmica, barska publika je imala je što da vidi, a bila bi još ljepša da smo pobijedili - rekao je trener gostiju Dejan Milojević.

Mornar će u narednom kolu, u petak 5. januara od 21 sat, biti gost FMP-a.