by Ilija Kovačević / foto FIBA Eurokup | 06:12:2017 | 20:27:22

Mornar – Kataja Basket: 76 - 71 (16:11, 20:31, 19:16, 21:13)

Bar; SD „Topolica“, gledalaca oko 500.
Sudije; Mikhaylov (Rusija), Foldhazi (Mađarska), Tsekov (Bugarska)

Mornar; Ćalić 1, Mićović 14, Nidam 16, Mijović, Pavić 8, Šepard, Vujošević 6, Mugoša 9, Raley-Ross 4, Vranješ 2, Bakić 5, Luković 11.

Kataja Basket; Sepala 5, Bejerano 5, Niemi 3, Perttu 9, Huolila 14, Osmanu Djeen, Wiliams II 8, Saunders 7, Washington Marzete 6, Pitts 14, Lasaroff, Kauhanen.

Košarkaši Mornara igraće u drugoj fazi Fibakupa. Barani su se večeras pred svojim navijačima revanširali Kataji Basket za poraz u Finskoj, pobjedom 76 – 71, u okviru šestog kola „C“ grupe Fibakupa.

Finci su se predstavili kao tvrd orah, u većem dijelu meča bili u vođstvu. Na poluvremeu su gosti imali šest poena prednosti (42-36) i prednost održavali skoro do samog kraja utakmice.

Naime, na tri minuta i 11 sekundi prije kraja Nidam je pogodio iz "kornera" trojku za prvo vođstvo Barana na utakmici 70 – 69.

Od tog trenutka domaći su kontrolisali igru i rezultat do konačnih 76 – 71. Kataja je prvi međusobni meč odigran 1. novembra na svom terenu dobila 81:76.

Domaće su do četvrtog trijumfa vodili Nidam sa 16 poena, Mićović sa 14 i Luković sa 11 koševa koji je imao i 13 skokova, pet blokada i jednu asistenciju. U gostujućem timu odskočili su Damier Pitts i Tommi Huolilla sa po 14 poena.

Finski predstavnik je završio takmičenje u grupi kao lider, sa četiri pobjede i dva poraza, dok su Barani takmičenje u grupi završili sa istim skorom (4:2).

Mornar je u ovoj grupi u gostima izgubio i od Porta 68:55, kome se revanširao u Baru 81:70. Upisao je i dva trijumfa protiv Kapfenberga, u gostima 75:69 i pred svojim navijačima 74:58.

U drugom meču „C“ grupe Kapfenberg Buls je poražen večeras pred svojim navijačima od Porta 71 – 61.