by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 15:11:2017 | 21:27:20

Mornar – Kapfenberg Bulls: 74 - 58 (19:19, 14:6, 26:15, 15:18)

Sudije; Milićević (BiH), Jurčević (CRO), Simeonidis (GRE)

Mornar; Hadžibegović, Ćalić, Mićović 4, Needham 12, Mijović 5, Šepard 15, Vujošević 6, Mugoša 17, Raley-Ross 6, Vranješ, Bakić, Luković 9.

Kapfenberg Bulls; Džamar, Vujošević 6, Hahhn 3, Kramer 2, Moschik 9, Stegnjaić 17, Oliver 9, Radoš 9, Schrittwieser 3, Coffin.

Košarkaši Mornara upisali su treći trijumf u okviru petog kola “C grupe” FIBA Eurokupa.

Barani su pred svojim navijačima savladali po drugi put ove sezone Kapfenberg Bullse 74 - 58 i na taj način kolo prije kraja stekli realne šanse za drugi krug ovog takmičenja. Dalje idu dvije prvoplasirane ekipe.

U duelu sa Kapfenbergom trener Pavićević je šansu da zaigraju pružio svim košarkašima, a nešto veću minutažu su dobili igrači koji do sada nijesu bili u prvom planu u ABA ligi.

Na taj način Barani su uspjeli da donekle odmore snage poslije napornog ciklusa ali i pred nove obaveze.

Poslije “miroljubive” prve četvrtine, Barani su dodali gas u nastavku pa je razlika rasla iz minuta u minut do konačnih 74-58.

Gosti su uspjeli da odigraju nešto bolje poslednji period koji su dobili sa tri poena razlike.

U domaćem sastavu Mugoša je bio najjefikasniji sa 17 poena, Šepard je upisao 15 (10 skokova), Nidam 12, dok je Luković postigao 9 poena.

Kod “Kapfenberg Bullsa” jedina svijetla tačka je bio Milan Stegnjajić sa 17 poena.

U poslednjem šestom kolu “C grupe” Mornar u srijedu 6. decembra od 20,30h dočekuje Kataju basket, lidera ove grupe od koje je u Finskoj poražen 81:76.

Kataja je večeras na gostovanju ekipi Porta pobijedila 90-86 i sa 4 trijumfa i jednim porazom zadržala prvo mjesto.