Mornar na krilima Nidama savladao Igokeu

Izvor; ABA liga & MINA & I.K. / foto Miki Bijedić | 14:11:2017 | 07:50:22

Mornar – Igokea: 87:83 (25:17, 18:21, 24:18 i 20:27)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 1.700
Sudije; Milija Vojinović (Srbija), Milan Nedović (Slovenija), Krunoslav Peić (Hrvatska)

Mornar; Ćalić, Mićović 11, Needham 22, Mijović, Pavić 8, Shepherd 5, Vujošević, Mugoša 2, Raley-Ross 14, Vranješ 13, Bakić 1, Luković 11.

Igokea; Ponjavić 16, Lee 18, Gajić 2, Glogovac 14, Washington, Milošević, Radivojević 8, Ljubičić 8, Šibalić 9, Rikić 8.

Košarkaši Mornara pobijedili su u Baru ekipu Igokee 87:83 (25:17, 18:21, 24:18 i 20:27), u poslednjem meču osmog kola ABA lige.

Barski tim upisao je četvrti trijumf i nakon osmog kola ima polovičan učinak u regionalnom takmičenju ove sezone.

Mornar je tokom cijelog bio u vođstvu, koje je početkom posljednje četvrtine iznpsilo i 13 poena (69:56).

U samom finišu Igokea je uspjela da smanji zaostatak (83-81), ali ne i da ugrozi trijumf domaćina.

Mihailo Pavićević, trener Mornara:

“Ove godine nema lake utakmice u ABA ligi, jedna pobjeda može da vas vine ka vrhu tabele, a poraz sunovrati ka začelju. Znali smo da je Igokea izuzetno nezgodna ekipa, odlično vođena od kolege Bajića. To je ekipa koja jednostavno zna da igra i konstantno pravi dobre rezultate u ABA ligi, sa iskusnim prvotimcima koje predvodi Vuk Radivojević, jedan od boljih ugrača u ligi. Imali su problema sa povredama, mi smo to, rekao bih iskoristili, jer im je rotacija bila mnogo kraća nego naša. Dobrim intenzitetom u odbrani smo ih sve vrijeme umarali što je dalo rezultat, napravili smo razliku, ali malo je umor stigao i nas i to je dovelo do neizvjesne završnice. Iako smo imali prednost od desetak poena, vidjelo se da se ekipe Igokee neće predati. Izuzetno sam srećan zbog ove pobjede, pogotovo zbog toga što je došla nakon veoma napornog perioda u kojem smo imali nekoliko teških gostovanja i višednevnih putovanja.”

Derek Nidam, igrač Mornara:

“Bila je ovo jako bitna utakmica za nas, bili smo u situaciji da branimo domaći teren i uspjeli smo u tome. Napravili smo dobru prednost na početku. Nažalost, uvijek se opustimo kad steknemo dvocifrenu razliku. Moramo se ubuduće fokusirati da sačuvamo rezultat i bolje odigramo u finišu utakmice.”

Derik Nidam / foto KK Mornar Media Pro

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Derik Nidam sa 22, Brendis Rejli-Ros ubacio je 14, a poen manje Nemanja Vranješ.

Dvocifren učinak imali su i Uroš Luković i Strahinja Mićović sa po 11 koševa.

Dragan Bajić, trener Igokee:

“Krenuli smo u Bar sa željom i voljom da pobijedimo. Bez obzira što smo bili oslabljeni, mislim da smo imali šansu da osvojino bodove, da nismo većim dijelom utakmice bili dekoncentrisani. Pravili smo neke početničke greške pogotovo kad je odbrana u pitanju. Nismo imali međusobnu konunikaciju, ispadali smo iz ritma, a znali smo da Mornar može u naletu da ubaci deset poena za jedan minut. Imaju dobre igrače, dobre šutere iz tranzicije, kvalitetan kontranapad i znaju svaku grešku da kazne. Moramo dobro da treniramo ove sedmice i, ako bog da, kompletni dočekamo Cibonu u utakmici koja nam je veoma bitna. Čestitam igraćima Mornara na, može se reći, zasluženoj pobjedi.”

Aleksandar Ponjavić, igrač Igokee:

“Čestitam Mornaru na pobjedi. Došli smo bez dva veoma bitna igrača Đorđa Miloševića i Nikole Jevtovića. Počeli smo sa nižom petorkom, postojala je bojazan da ćemo imati problema sa skokom, ali izborili smo se s tim. Štaviše, imali smo više skokova od ekipe Mornara. Nekim našim greškama u prvom poluvremenu dozvolili smo da se domaćin odlijepi na dvocifrenu prednost. U drugom poluvremenu zonom smo uspjeli da dođemo u egal utakmicu. Nažalost, nismo imali snage da prelomimo rezultat.”

U ekipi Igokee,koja je doživjela peti poraz, bolji od ostalih bili su Malkolm Li sa 18 i Aleksandar Ponjavić sa 16 poena.

Mornar će u narednom kolu, 18. novembra, igrati u Zagrebu sa Cedevitom.