Mornar - Cibona 81:92 (23:13, 21:29, 13:24, 24:26)

Sudije: Pursanidis (Grčka), Horozov (Bugarska), Matioli (Italija).

Mornar: Hadžibegović, Ćalić, B. Radunović 7, M. Radunović, Bakić 9, Mijović 16, Tejtum 4, Pavić 5, Elis 5, Vujošević 13, Mugoša 12, Voler 10.

Cibona: Rejnolds 12, Šakić 17, Marineli 2, Marić, Samac, Ćorić 17, Bošnjak 3, Ljubičić, Sulejmanović 11, Slavica 12, Joksimović 4, Gospić 14.

Sedam dana nakon poigravanja u ABA ligi protiv Cibone Mornar je istog rivala dočekao večeras i u FIBA Ligi šampiona.

Ishod je bio drugačiji - Zagrepčani su u "Topolici" trijumfovali rezultatom 92:81, iako je barski predstavnik u prvom poluvremenu imao 15 poena prednosti (35:20).Uz to večeras u sastavu nije bilo prvog pleja Lamonta Džonsa.

Baranima ne ide u Evropi, ovo im je osmi poraz zaredom u debitantskom nastupu, a deveti. ukupno u 11 utakmica.

Ekipa Đorđija Pavićevića je u Ligi šampiona posljednji put pobijedila 2. novembra kada je na svom terenu bila bolja od Mega Leksa...

-“Svaki duel za nas bez obzira na prioritete, je važan i ekipa mora pokušati da trijumfuje. Znali smo da nas očekuje malo drugačija utakmica od one prije 7 dana, a željeli smo da se vratimo u pobjednički ritam pred domaćim navijačima, kazao je trener Mornara Đorđije Pavićević na press konknferenciji.
“Igrali smo meč sa dva lica, nakon 15 razlike potpuno smo stali. Kao da su odredjeni igrači mislili da je neka druga ekipa naspram njih, a ne Cibona. Rejnolds je u drugom poluvremenu održao čas košarke, a kada ide pleju, onda igra i cijela ekipa. Moraćemo znatno drugačije i odgovornije protiv Olimpije u narednom meču,
rekao je “kouč” Barana Djorđije Pavićević.

Mijović je sa 16 poena bio najefikasniji u Mornaru, Vujošević je dodao 13, Mugoša 12, a dvocifren učinak je imao i Voler.

U Ciboni, koja je treći put u četiri meča ove sezone savladala Mornar, najefikasniji su bili Šakić i Ćorić sa po 17 pogodaka.

U narednom kolu Mornar je u srijedu 11. januara od 20,30h gost Avelina u Italiji.