Španci prejaki za Barane

by Ilija Kovačević / foto FIBA liga | 26:10:2016 | 18:01:05

Iberostar Tenerife – Mornar 103 – 57 (29:7, 22:22, 21:18, 31:10)

Dvorana ; San Cristobal de La Laguna
Sudije ; Michal PROC (Poljska), Mathieu HOSSELET (Francuska), Ivor MATEJEK (Češka)

Iberostar ; San Miguel 4, Omeragić 2, Niang 9, Bassas 2, Hanley 13, Vaskez 8, Abromaitis 4, Engliš 22, Bogris 4, Beiran 7, White 15, Doornekamp 13.

Mornar ; Ćalić 2, Krstić 4, Džons 15, Radunović 10, Mijović 1, Pantić, Ellis 11, Vujošević 2, Korać, Mugoša, Woller 12, Dickerson.

Košarkaši barskog Mornara poraženi su večeras u Španiji od Tenerifa 103 – 57 u utakmici drugog kola D grupe FIBA Lige šampiona.

Španci su slavili sa ubjedljivih 46 poena razlike potvrdivši kvalitet i dominaciju kako u ovoj grupi, tako i u svojoj ligi. Naime, na početku nove sezone Iberostar vodi glavnu riječ u španskoj Endesa ACB ligi. Sastav sa Tenerifa kojeg sa klupe predvodi Txsus Vidorreta je poslije pet kola u domaćem šampionatu na drugom mjestu sa četiri pobjede i porazom koji su doživjeli u poslednjem petom kolu na svom terenu od Unikahe iz Malage. Iberostar poslije dva kola u D grupi Lige šampiona ima dvije pobjede, dok su Barani poslije premijerne pobjede nad Ostendeom u Baru, večeras doživjeli prvi poraz.

Konačan ishod bio je poznat već poslije pet minuta igre kada su domaći poveli sa 20 poena razlike. Razlika u kvalitetu dva tima bila je očigledna, a Barani su nešto bolju partiju pružili u drugoj i trećoj četvrtini.

Ipak, domaći su do ubjedljive pobjede stigli u poslednjem kvartalu kada su postigli 31 poen, a gosti svega 10 koševa.

Džons sa 15 poena bio je najjefikasniji u redovima Mornara. Woller je postigao 12, Ellis 11 dok je Balša Radunović upisao 10 poena.

U domaćem timu svih 12 košarkaša se upisalo u strijelce a prednjačili su ; Engliš sa 22, White sa 15, te Hanley i Doornekamp sa 13 poena.

-Znali smo da igramo protiv veoma kvalitetne ekipe i da nam se može desiti ovo što nam se desilo, kazao je po završetku utakmicu trener Mornara Đorđije Pavićević i dodao ;

Pokušali smo na početku sa igračima koji imaju manju minutažu u ABA ligi i Ligi šampiona, ali smo morali da uvedemo igrače koji iz utakmice u utakmicu nose glavni teret. Izgubili su snagu u finišu utakmice što je ekipa Tenerifa koja nema slabog pojedinca iskoristila i nanijela nam ubjeldjiv poraz. Zahvaljujem domaćinima na gostoprimstvu, ekipi Tenerifa predviđam visok plasman u Ligi šampiona, kazao je po završetku utakmice šef struke Mornara Đorđije Pavićević.

U narednom trećem kolu FIBA Lige šampiona, košarkaši Mornara u srijedu 2. novembra od 18 sati pred svojim navijačima igraju sa Mega Leksom koji je sinoć kao domaćin pobijedio zagrebačku Cibonu 81:79.