by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 09:02:2019 | 21:00:41

Mornar – Crvena zvezda mts: 57:90 (14:25, 12:25, 19:30, 12:10)

Bar; SD “Topolica”, gledalaca 3.000
Sudije; Tomislav Hordov, Josip Radojković, Gordan Terlević (Hrvatska)

Mornar; Najt 10, Mićović 15, Mijović 2, Mugoša, Drenovac, Pavić 4, Vujošević 2, Voler 9, Sane, Vranješ 11, Rebić, Luković 4.

Crvena zvezda; Regland 6, Radanov, Kešelj 9, Davidovac 5, Nenadić 2, Faye 3, Beron 11, Dobrić 13, Ristić 11, Simanić 9, Cirbes 8, Odžo 10.

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Baru od Crvene zvezde 90:57, u utakmici 19. kola ABA lige.

Od starta je bilo očito da domaći nijesu kadri ne da pomrse račune lideru regionalnog takmičenja, nego ni da priprijete.

Poslije Budućnosti, domaći su odigrali još jednu utakmicu za zaborav.

Nakon trojke Berona, Vranješ je smanjio na 2:3, i poslije toga je krenula serija izabranika Milana Tomića.

Prve poena poslije Vranješa, domaći su postigli tek u sedmom minutu (4:17) preko Lukovića.

Na poluvremenu je bilo 24 poena zaostatka Barana (26:50), da bi gosti nastavili u velikom ritmu i do kraja trećeg perioda (29. minut) stigli do maksimalnih plus 40 (40:80).

Još su tri kola do kraja, a Barani bi kako bi izbjegli problem oko opstanka morali da u ta tri kola da ostvare jedan trijumf što bi bilo dovoljno za opstanak.

Mihailo Pavićević, trener Mornara nije krio razočarenje izdanjem svojih izabranika;
„Čestitam Zvezdi na više nego zasluženoj pobjedi. Nismo ih, rekao bih, natjerali ni da se oznoje i to je ono što me najviše boli. Ove posljednje dvije utakmice smo igrali protiv dvije najbolje ekipe u ligi, to je nesporno, i ptice na grani znaju da su Zvezda i Budučnost dvije najolje ekipe u ligi, ali ne mogu da shvatim da u obje utakmice uđemo sa bijelom zastavom prije nego su i počele. Jer, nemam drugog objašnjenja za ovakvu igru. Jednostavno, bez srca. Vidjeli ste večeras, na 35 razlike za Zvezdu, oni prave dva soka u napadu. To vam govori kakav je odnos prema igri bio jedne i druge ekipe. Moram tu da izuzmem jedino Vukotu Pavića koji je ostavo srce na parketu i odigrao koliko može. Ostali nisu dostojni ni jednog komentara i to je ono što me strašno boli, rekao je Pavićević i nastavio;

Zvezda je bila i prošle godine bolja od nas, ali mi smo bili ekipa s karakterom. Ove godine toga nema, to su neki mali bljesci protiv nekih ekipa. A čim vidimo da je neka ekipa jača ponašamo se kao grupa zečića. Nama preostaje da u preostala tri kola tražimo još jednu pobjedu kako bismo se spasili onog najgoreg. Nadam se da ćemo ovu pauzu iskoristiti da se spremimo za te zadnje tri utakmice i za tu jednu pobjedu koja nam je neophodna i da privedemo nekako ovu sezonu kraju.  Moram da kažem da će dosta od ovih igrača zažaliti što imaju ovakav odnos prema igri“, kazao je Pavićević.

Na drugoj strani Milan Tomić, trener Crvene zvezde mts je podvukao punu koncetraciju njegovih izabranika svih 40 minuta;
„Odigrali smo jednu perfektnu utakmicu 40 minuta, od početka do kraja, upravo ono što tražim cijele godine, da uvijek bude puna koncentracija i da nikada ne pada ritam. U današnjoj, savremenoj košarci dovoljna su dva-tri minuta da se preokrenu velike razlike i izgubi utakmica. Tražio sam od igrača da odigraju i koncentrisano i kvalitetno, a mislim da je večeras bila i kvalitetna i atraktivna košarka. I pored izostanka Perperoglua, Lazića i Čovića, u zadnjih mjesec dana imali smo problema što se tiče povreda i bolesti, pa i ja sam bio bolestan, odigrali smo, stvarno, super i matematički smo poslije ove pobjede obezbijedili prvo mjesto u ABA ligi. To ne znači da smijemo sad da padnemo, moramo da igramo u kontinuitetu jer imamo još tri utakmice u ABA ligi koje moramo da odigramo 100 odsto i ostvarimo tri pobjede.  Bila je odlična atmosfera u dvorani. Želio bih da čestitam domaćinima na organizaciji utakmice. Bilo je stvarno zadovoljstvo igrati u Baru“, rekao je Tomić.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bili Beron sa 14, Ognjen Dobrić je ubacio 13, dok je Dušan Ristić meč završio sa 11 poen

U ekipi Mornara najbolji je bio Strahinja MIćović sa 15 koševa.

Beogradski tim, koji je prvi duel pred svojim navijačima dobio je 104:71, upisao je 18. pobjedu i obezbijedio čelnu poziciju uoči uoči plej-ofa.

Braski tim upisao je 12. poraz, a u dosadašnjem dijelu regionalnog takmičenja ostvario je i sedam pobjeda.

Mornar će u narednom kolu, 2. marta, biti gost Igokee. Do tada je pauza u šampionatu ABA lige zbog završnice nacionalnih Kup takmičenja, kao i reprezentativnog prozora, odnosno kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.